17 Ağustos Okulu’nda Aşure Günü Düzenlendi


Kartepe 17 Ağustos İlk ve Ortaokulu ile Okul Aile Birliği işbirliğinde düzenlenen aşure günü etkinliğinde bin kap aşure dağıtıldı. Etkinliğe katılan Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık da, sergilenen birlik ve beraberliğin örnek teşkil etmesi açısından önemli olduğunu kaydetti.

Kartepe 17 Ağustos İlk ve Ortaokulu idaresinin Okul Aile Birliği yönetimi ile ortaklaşa düzenlediği aşure günü okul bahçesine öğrenci ve velilerin katılımıyla coşku içinde gerçekleşti. Okulun Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Muhammet Yiğit’in aşure günü ile ilgili bilgilendirmesi ardından sınıf anneleri tek tek aşureleri dağıttı.

Okul Müdürü Ferhat Dilek ve Okul Aile Birliği Başkanı Selami Tarakçı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen ve aralarında Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Cansız, Kartepe Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erol Arutan, Kartepe Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Türker, Kartepe İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Abdurrahman Kayabaş, çeşitli okullardan idareciler, okul öğretmenleri, öğrenciler ve velilerden oluşan kalabalık bir davetli topluluğu hazır bulundu.

Muharrem ayında gerçekleştirdikleri aşure etkinliğine katılan konuklarına teşekkür eden Okul Müdürü Ferhat Dilek ve Okul Aile Birliği Başkanı Selami Tarakçı, geleneksel hale getirme hedefinde olduklarını ifade ettiler. Belediye Başkanı Şükrü Karabalık da, emeği geçenlere teşekkür ederken, “Böylesi güzel birlik ve beraberliğin sergilendiği etkinliklerin örnek teşkil etmesini dilerim” dedi.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık