2011 Kent bayramlaşması Salı günü Dolphin’de


Her görüşten her düşünceden ve her yöreden insanın bir kültür mozaiği oluşturduğu Kocaeli, bir bayramlaşma organizasyonun da daha bir araya geliyor. Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Kent Konseyi ve sivil toplum kuruluşları birlik ve beraberlik ayının taçlandığı günde bayramlaşma programında buluşuyor.

BASIN TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Bayramın birinci günü olan 30 Ağustos Salı günü saat 14.00’te Dolphin Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan 15. Kent Bayramlaşması’nın tertip komitesi Basın Merkezi’nde bir araya gelerek ortak açıklama yaptı. Toplantıya Vali Yardımcısı Mustafa Güni, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Daire Başkanı Raşit Fidan, Kent Konseyi Genel Sekreteri Sedat Yücel, Kocaeli Gönüllü Teşekküller Platformu Başkanı Selahattin Mengül, Kocaeli Sivil İnsiyatif Platformu Başkanı Bahri Odabaş katıldı

TÜM KOCAELİ HALKI DAVETLİ

Kocaeli Vali Yardımcısı Mutafa Güni yaptığı açıklamada, bayramlaşmaların Kocaeli’nde bir geleneğe dönüştüğünü belirtti. Güni, “Biliyorsunuz Kocaeli’de artık bir gelenek haline gelen Kent bayramlaşmalarının bu yıl 15’incisini inşallah hep birlikte gerçekleştireceğiz. Her sene olduğu gibi bu yıl da Kent Bayramlaşmasını, Dolphin – Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştireceğiz. Bu yıl iki bayramı bir arada kutlayacağız. 30 Ağustos 2011 Salı günü saat 14.00’da bütün hemşehrilerimizi bayramlaşmaya bekliyoruz” dedi.

2000 KİŞİLİK İKRAM YAPILACAK

Öte yandan renkli bir bayram kutlaması için tüm hazırlıklar yapılıyor. Törende hoş geldin ikramı olarak çikolata, kolonya ve STK’ların getirdiği şekerli fındık sunulacak. Bayramlaşmanın ardından 2000 kişilik etli pilav, ayran, tatlı, çay, su ve İzmit’in tarihten gelen lezzeti, Pişmaniye ikramı yapılacak.

PROTOKOL KONUŞMALARIYLA SON BULACAK

Konuşmacı olarak STK’lar adına Kent Konseyi Başkanı Ali Ufuk Yaşar, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Valisi Ercan Topaca ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün halka hitap edecek. Daha sonra geleneksel bayram hatırası fotoğrafı çekilmesiyle tören sona erecek. Her hangi bir olası aksiliğe karşı tören boyunca alanda itfaiye, cankurtaran, polis ve zabıta hazır bekleyecek.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık