2012 Darıca yarı Maratonu 7 EKİM 20127 Ekim 2012 Pazar günü saat: 09:30 da yapılacak olan 2. Uluslararası Darıca Yarı Maratonu Darıca Cumhuriyet Meydanından Start Alacaktır.

DÜNYA REKORUNA BÜYÜK ÖDÜL

Uluslar arası düzeyde önemli atletlerin katılımının beklendiği maraton için hazırlıklar devam ederken, 22 km olan maraton için yarışma sabahı parkur alanı trafiğe kapatılacak, belli aralıklarda su istasyonları oluşturulacak, parkur boyunca atletlere 3 adet tam donanımlı ambulans eşlik edecek. Darıca Belediyesi Hizmet Binası önünde başlayıp Cumhuriyet Meydanında sona erecek olan yarışın hemen ardından ödül töreni yapılacak. Erkek ve bayanlar kategorisinde birincilere 5 000 $ , ikincilere 3000 $ , üçüncülere ise 2 000 $ ödül verilecek. Yarışmada ayrıca dünya rekoru kırılması halinde 50 000 $ ödül verilecek.

YOLLAR KAPALI

Pazar günü için vatandaşlara bir de uyarı yapan yetkililer Darıca Cumhuriyet Meydanında startı verilecek olan Darıca Yarı Maratonu’nun, İstasyon Caddesinden devam edip Dr.Zeki Caddesi, İstasyon Caddesi,Atatürk Caddesi, Emek Mah. Bayramoğlu’ndan dönülüp Tuzla Caddesinden Darıca Çınardan Cumhuriyet Meydanında önünde son bulacağını belirtirken, maratonun yapılacağı caddelerin sabah 09-00- 13-00 saatleri arasında trafiğe kapalı olacağını ifade ettiler.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık