- Kocaeli Şehir ve Etkinlik Haberleri - http://www.kocaelivizyon.com -

2012 Konservatuvar yaz kursları başlıyor

[1]

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı tarafından açılan ücretsiz yaz kurslarının birinci kuru 02 Temmuz 2012 Pazartesi günü başlıyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı tarafından açılan ücretsiz yaz kurslarının birinci kuru 02 Temmuz 2012 Pazartesi günü başlıyor.  İkinci kurun dersleri ise 30 Temmuz -17 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Yaz kurslarına katılacak olan öğrenciler uzman müzik eğitmenlerinin gözetiminde ve 24 ayrı sanat dalında ücretsiz eğitim görecek. Yaz kursları Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat ve Konservatuvar Şube Müdürlüğü’nün Leyla Atakan Kültür Merkezi’ndeki binasında verilecek. Yaz kurslarının Bale eğitimi ise Yahya Kaptan’daki SDKM Bale Salonu’nda gerçekleştirilecek.

24 AYRI SANAT DALINDA ÜCRETSİZ EĞİTİM

Yaz okulu çerçevesinde Batı, Türk Halk, Türk Sanat Müziği, Bale ve Halk Oyunları bölümlerinin 24 ayrı branşında ücretsiz sanat eğitimi verilecek. Yaz kursları içinde bu yıl ayrıca, çocuklara müzik sevgisi kazandırmak amacıyla Müzikli Oyun Grubu uygulaması gerçekleştirilecek.

KONSERVATUVAR SINAVLARI EYLÜL’DE

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı yetenek sınavları 1-2 Eylül tarihlerinde yapılacak. Yaz kursları söz konusu sınav için önemli bir yer tutuyor. Eylül ayındaki sınavlara girmek isteyen öğrencilerin 2 Temmuz – 17 Ağustos tarihleri arasında, kimlik bilgileri ve bir adet vesikalık fotoğraf ile Kültür Sanat ve Konservatuvar Şube Müdürlüğü’ne kayıt yaptırmaları gerekiyor. Sınav ve yaz okulu için detaylı bilgi Büyükşehir Belediye Konservatuvarı’nın 322 18 74 numaralı telefonundan öğrenilebilir.