30. Meridyen Özgün Fikir Yarışması Düzenlendi


Kartepe Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü “Kartepe İçin Düşünüyorum – 30. Meridyen Özgün Fikir Proje Tasarımı Yarışması” düzenledi. 14 Şubat 2012 tarihine kadar projelerin teslim edileceği yarışmanın sonuçları 5 Mart 2012 tarihinde ilan edilecek. 15 Bin TL ödüllü yarışmanın şartnamesi belediye hizmet binasındaki Plan ve Proje Müdürlüğü’nden alınabilmekte.

Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Mühendislik, Kentsel Tasarım Projeleri, Şehir ve Bölge Planlama ve Güzel Sanat Eserleri Yarışması yönetmeliğine dayanılarak serbest ulusal ve tek kademeli olarak Kartepe Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Kartepe İçin Düşünüyorum – 30. Meridyen Özgün Fikir Proje Tasarım Yarışması” için şartname belediye hizmet binasından temin edilebilmekte. 30. Meridyen Özgün Fikir Proje Tasarımı proje alanı Kocaeli’nin turizm ve sanayi potansiyeline sahip Kartepe İlçesi sınırları içersinde, İstasyon Mahallesi 320 ada 1 nolu parselde yer almakta. Yarışma alanın yakın çevresindeki kullanımlar incelendiğinde, kuzeyde İstanbul-Sakarya D-100 karayolu güneyde ise Kartepe Yürüyüş Yolu ile çevrelenmekte. Yarışmacıların “Kullanıcı mekan ilişkisi” doğrultusunda ana caddeden algılanacak şekilde imge oluşturmak ve coğrafi farkındalığı artırmak amacıyla mimari ve mekansal tasarım yaklaşımlarının ortaya konulması beklenmekte.

Mimarlık, Mühendislik ve Güzel Sanatlar Fakültelerindeki mezun olanlarla öğrenim görenlerin katılabileceği yarışmacılar 25 Kasım 2011 tarihine kadar yer görebilecekler. 1 Aralık 2011 tarihine kadar soru sorabilecek yarışmacılar projelerini 14 Şubat 2012 tarihi mesai saati bitimine kadar Kartepe Belediyesi’ne teslim edebilecekler. Birinciye 15 Bin TL, ikinciye 10 Bin TL, üçüncüye 5 Bin TL, 1500 TL’lik 3 adet mansiyon ile ödüllendirilecek yarışmanın jürisi 20 Şubat 2012 tarihinde toplanacak. Belediye Başkanı Şükrü Karabalık ve yardımcıları Bali Holat ile Efkan Atmaca’nın danışman jüri olarak katıldığı yarışmanın asli jüriliklerini ise İTÜ’den Prof. Dr. S. Güven Bilsel, Gazi Üniversitesi’nden Prof. Dr. Vildan Çetintaş ve KOÜ’den H. Fehmi Ketenci yapacak. Raportörlüklerini Kartepe Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü’nün Şehir Plancısı Ferda Özparlak ile Mimar Pınar Pelit’in yapacağı yarışmanın sonuçları 5 Mart 2012 tarihinde ilan edilecek. Proje yarışması için şartnameyi Kartepe Belediye hizmet binası Plan ve Proje Müdürlüğü’nden temin edilebilecek yarışmacılar ayrıntılı bilgi için internetten www.kartepe.bel.tr adresine girebilecekler.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık