4. Pişmaniye Festivali başlıyor


İzmit Belediyesi ve Fuar Müdürlüğü’nün düzenlediği 4’ncü Pişmaniye Festivali 11 Temmuz’da Ankara’da start alacak, 15 Temmuz’da Coşkun Sabah konseriyle de final yapacak.

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ve Fuar Müdürü Feyzi Utaş, festival programını kamuoyuna duyurmak için Kültür Tepesi’nde bugün bir basın açıklaması düzenlendi, toplantıya ilimizde üretim yapan pişmaniye firmaları da katıldı. 4’üncü Pişmaniye Festivali’nin 11 Temmuz’da Ankara Ulus Meydanı’nda başlayacağını bildiren Doğan, vatandaşları festivale katılmaya davet etti.

FESTİVAL PROGRAMLARDA

Festival programı ile ilgili bilgi veren Nevzat Doğan, geçtiğimiz yıl büyük ilgi gören Sagopa Kajmer’in tekrar geleceğini söyledi. Festivalin İzmit ayağının 13 Temmuz Cuma günü yapılacak olan kortejle başlayacağı kaydedilirken, Sagopa Kajmer Konseri’nin de bugünde yapılacağı bilgisi verildi. Festivalin ikinci günü Romanların Güneş Sahnesi’nde yapacağı gösteriler ile devam edecek. 15 Temmuz’da da Altın Pişmaniye Film Festivali’nde dereceye giren film gösterileri ve son olarak Coşkun Sabah Konseri yapılacak.

UÇAKTAN HEDİYE DAĞITILACAK

Geleneksel olarak her yıl devam ettirilmesi planlanan festivalde geçen yıl olduğu bu yılda uçaktan hediye dağıtılacak. Üç gün boyunca 3 bin pişmaniye festival alanına atılacak. Ayrıca 100 bisiklet ve çeşitli hediyeler dağıtılacak. Nevzat Doğan, festivalin az para harcayarak fakat güzel bir şekilde geçirileceğini kaydederek, “Paramızın kıymetini biliyoruz” dedi.

Sebahattin AYDIN

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık