41 Plakalı aracın içinden aslan çıktı


Trafik kontrolleri sırasında bir aracın arka bölmesinde aslan olduğu ihbarını alan trafik ekiplerinin durdurdukları aracın içinden aslan çıktı.

Bursa’da bir ticari aracın arkasında aslan olduğu ihbarı, trafik ekiplerini harekete geçirdi. Yolda tedbir alan ekipler, Afyonkarahisar’dan Çanakkale’ye kapalı kasa bir araçta götürülen 2 yaşındaki erkek aslanın bulunduğu aracı Kurşunlu kavşağında durdurdu. Durdurulan 41 ET 314 plakalı hafif ticari aracın özel olarak oluşturulan arka bölümünde erkek aslan olduğu görüldü. Ekipler aracı sürücüsüyle birlikte Kurşunlu Jandarma Karakolu’na götürdü.

Aslan bakıcısı olduğunu söyleyen Aydın Kızıldağ, hayvanın henüz 2 aylıkken İstanbul Kadıköy’de bir alışveriş merkezinde Serhat Koç isimli arkadaşı tarafından alındığını, bakması için kendisine verdiğini bildirdi. Kızıldağ, “Sultan” adını koydukları hayvanın bakımının zorlaşması üzerine aslanı Çanakkale’de yaşayan sahibinin çiftliğine teslim edeceklerini açıkladı. Ancak Kızıldağ’ın açıklamalarını kuşkuyla karşılayan Jandarma ekipleri, Kızıldağ’ın gerekli evrakları da ibraz edememesi üzerine, 2 yaşındaki Sultan’a el koydu ve Botanik Park’taki Hayvanat Bahçesi’ne teslim etti.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık