6 Ekim 2012 Kocaeli Post-Rock Şöleni: POSTROCKMUSIC: On Your Horizon & Change of PlansUzun zamandır radyo yayınları ve etkinlikler ile Post-Rock ve deneysel müzik dinleyicilerinin kalplerinde yer edinen POSTROCKMUSIC com radio, 06 Ekim 2012 Cumartesi gecesi experimental (deneysel) müzik sahnelerimizin 2 başarılı grubu ON YOUR HORIZON ve CHANGE OF PLANS ile Kocaeli’nin en önemli alt-kültür sanat sahnesi olmaya aday Moody Retro‘da kalpere şifa olmaya geliyor!

Tarih: 6 Ekim Cumartesi
Yer: Moody Retro
Adres: Şahabettin Bilgisu Cad. Demirsoy İş Hanı No/160 Kat/2 (Kemal Pasa Mah.), Kocaeli, 41100, Turkey

Giriş: 0 TL


Facbook Event Page: https://www.facebook.com/events/406056839459297

ek$i sözlük http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=line+up

ON YOUR HORIZONParlak gitar tonları, çellonun büyüleyici tınısı ve bolca nostaljiyle On Your Horizon bir astral seyahat grubudur! 2009 yıl

ında tek kişilik bir proje olarak Eskişehir’de temelleri atılan ve 2010 yılı mart ayında grup formuna kavuşan OYH’nin yaşam alanı doğrudan sahnelerdir. Grubun müziği post-rock ekseninde deneysel ögelerle bezeli farklı bir tavır sunmaktadır. 2010 Şubat’ında yayınlanan “Home” adlı albümünü yurtiçinden ve yurtdışından pek çok dinleyicisine ücretsiz olarak ulaştıran On Your Horizon, son olarak geçtiğimiz temmuz ayında “In, Empty” isimli yeni EP’lerini yayınladı..15. Roxy Müzik Günleri’nde 3.lük ödülü alan on your horizon bugüne kadar Rock’n Coke, Demonation Festival, Genç Çarşamba Konserleri, Amatör Caz Müzisyenleri Festivali vb bir çok festival ve organizasyonda deneysel müziğin başarılı temsilcilerinden olmayı başarmıştır.

CHANGE OF PLANS

Change of Plans 2004 yılında İstanbul’da bir araya geldi ve aynı yıl “Anybody Is Who” isimli ilk E.P. yayınlandı. İlk kez “Girls Against The Boys” öncesi sahne alan grup NME, Bant, Rolling Stone, Yüxexes, Dream ve REC gibi müzik dergilerde çeşitli röportajlar ve yazılarda yer aldıı.

2006 yılında Metin Bozkurt tarafından kaydedilen ikinci E.P. “Nobody Does Anything Anywhere” yayınlandıktan sonra grup, Balans, Peyote ve Studio Live gibi sahnelerde çalmayı sürdürdü. Bu süreçte üretilen çeşitli parçalar, G. H. Zehnder and R. Zehnder tarafından yönetilen “Take Me Home A.K.A. I Saw Jesus” adlı kısa filmde kullanıldı.

2008 yılında Arda Ertem tarafından kaydedilen “Best Mountain” isimli 3. E.P. grubun üretim süreci üzerinde deneyim ve bağımsızlık kazandığı bir dönemin başlangıcı olarak düşünülebilir. Sevil Tunaboylu tarafından üretilen görseller eşliğinde sunulan bu albüm, grubun videosu çekilip MTV Türkiye’de yayınlanan ilk parçası olan Sing’i de içinde barındırır. Grup aynı yıl BarışaRock festivalinde sahne aldıktan sonra, çeşitli nedenlerle 2010 ortasına kadar sürecek bir duraklama dönemine girmiştir.

Şu anda Change of Plans, 2010 yazında üzerinde çalışılmaya başlanan ve 2012 yılı başına yetiştirilmesi umulan “Music Minus One” için kayıt sürecindedir.

POSTROCKMUSIC Radio Stream!
“şüphesiz ki post-rock kalplere şifadır!”

ADRES VE İLETİŞİM:

Moody Retro
Şahabettin Bilgisu Cad. Demirsoy İş Hanı No/160 Kat/2 (Kemal Pasa Mah.), Kocaeli, 41100, Turkey
+90 262 321 0038

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık