7. HERGELECİ İBRAHİM YAĞLI GÜREŞLERİ 2010


7. Hergeleci İbrahim Yağlı Güreşleri

YER: SARIMEŞE


TARİH:
18 Temmuz 2010 Pazar günü

Kartepe Belediyesi 18 Temmuz 2010 Pazar günü, düzenleyeceği 7. Hergeleci İbrahim Yağlı Güreşleri için Sarımeşe’deki meydan hazırlıklarını tamamlandı.

Kartepe Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler 8 dönüm arazi üzerine inşa edilen Hergeleci İbrahim Er Meydanı’nın çevre düzenlemesi çalışmalarını tamamladı. Meydandaki hazırlıklar güreşçiler ve izleyiciler için en ince ayrıntılarına kadar düşünüldü.

Er meydanında güreş sonrasında kullanılmak üzere; 6 adet çeşme, 8 adet sıcak suyu olan duş kabini, 1 adet genel soyunma odası,  4 adet erkek wc,  2 adet bayan wc bulunmakta.

Hergeleci İbrahim Er Meydanı, 18 Temmuz’a kadar her gün Kartepe Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından sulama işlemleri aralıksız devam edecek. Kartepe Güreş Ağası Nazım Kayar hazırlıkları yapılan er meydanını yakından takip ederek “18 Temmuzda yapılacak olan güreşler için Kartepe her yönüyle örnek olacak” diyerek. Başkan Şükrü Karabalık’a ata sporu olan güreşe ve sporun birçok dalına verdiği desteklerlerinden olayı teşekkür etti.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık