- Kocaeli Şehir ve Etkinlik Haberleri - http://www.kocaelivizyon.com -

8. ULUSLARARASI FOLKLOR FESTİVALİ

[1]

Çayırova Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen ve ulusları bir boyut kazanan folklor festivali 19 Mayıs Cumartesi günü gençlik yürüyüşü ile başlayacak. 3 gün boyunca Çayırova akşamlarına renk katacak programların çalışmalarını tamamlayan belediye yetkilileri, yapılacak olan festivalle Çayırova akşamlarını şenlendirmeyi planlıyor. Çayırova Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yapılacak olan Uluslar arası Folklor Festivali 19 Mayıs Cuma günü saat 17.00 da Fatih caddesinden başlayacak gençlik yürüyüşü ile başlayarak saat 19.00 da 24 Kasım İlköğretim Okulu bahçesinde devam edecek. Folklor festivalinin 2. günü 20 Mayıs Pazar günü saat 19.00 da Çağdaşkent topu konut alanında, 3. günü ise 21 Mayıs Pazartesi günü saat 19.00 da Şekerpınar Aliye İzzet Begoviç parkı gerçekleştirilecek.

19- 20 – 21 Mayıs tarihlerinde, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı çerçevesinde de düzenlenecek folklor festivaline 13 yerli, 3 yabancı halk dansları topluluğu katılacak. Makedonya, Gürcistan ve Irak folklor ekiplerinin yanı sıra, ülkemizden
AKS halk dansları topluluğu, Kars, Erzincan, Giresun, Kırşehir, Artvin, Erzurum, Tokat, Bayburt,  Ağrı, Gümüşhane, Kırşehir ve Balkan Türkleri dernekleri sahne alacak.

1. GÜN : 24 KASIM İLKÖĞRETİM OKULU
2. GÜN : ÇAĞDAŞKENT
3. GÜN ŞEKERPINAR ALİYE İZZET BEGOVİÇ PARKI