AĞRILILAR DARICADA BULUŞTU


Darıca Belediyesi 4.Geleneksel Şehirler ve Kültürler Kaynaşması Festivali çerçevesinde düzenlenen Ağrılılar Dernek Gecesi’nde bölgemizin dört bir yanından gelen insanlar hemşerileriyle hasret giderip yöresel sanatçılar, Ağrı yöresi halk oyunları ekiplerinin gösterileri ve son olarakta Çoban Ali konseriyle eğlenceli saatler geçirdiler.

DİLOVASI’NDAN YOĞUN İLGİ

Geceye protokolün ilgisi de son derece yoğun olurken, başta  Kocaeli İl Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur olmak üzere,Darıca Kaymakamı Osman Ateş, Gebze Kaymakamı Salih Karabulut, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, Darıca Ak Parti İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık ve Gebze Ticaret Odası Başkanı İbrahim Başaran Ağrılılar gecesine katılanlar arasında yer aldı.Ağrılıların yoğun olarak yaşadığı Dilovası’ndan akşam erken saatlerden itibaren otobüslerle Darıca’ya gelen vatandaşlar da amfi tiyatroyu doldurdular. Gecede emeği geçenlere dernek yönetimi tarafından birer plaket ve hediye takdimi yapılırken, sinevizyon gösterisi ile Ağrı’nın tanıtımı yapıldı.Gecenin finalinde isahne alan Çoban Ali ise Ağrı Dağın Eteği’nde,Bile Bile Sevdim,Cano Cano ve Lanet Olsun gibi söz ve müzikleri kendisine ait olan birbirinden güzel paçalarla hayranlarıyla buluştu.

BÖYLE BİRLİKTELİK HİÇ BİR YERDE YOK

Kendiside Ağrı’lı olan Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman gecede yaptığı kısa selamlama konuşmasında Başkan Karabacak ve ekibine teşekkür ederek, bir çok yerde bu tür kültürel etkinliklere katıldım. Fakat bu güzel birlikteliğe, ülkemizin her yöresinden insanların bir araya gelerek kol kola eğlendiği bir etkinliğe şahit olmadım. Bu güzellik hiçbir yerde yoktur.Bu güzelliğin ortaya çıkmasında emeği olan herkese teşekkür ediyorum.” diyerek duygularını dile getirdi.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık