AKÇAOVA DA RENKLİ İFTAR


İlçemiz Kandırada verilen iftarlar içerisinde her zaman en renkli iftar olma özelliğine sahip Akçaova Köyü geleneksel iftarı bu yılda oldukça renkli geçti.

Akçaova köyünde verilen geleneksel iftar programında oldukça renkli konuklar katıldı. Akçaova köyü ilköğretim okulu bahçesinde verilen iftar yemeğine yaklaşık 500 kişi katılırken konuklar arasında renkli simalar vardı. Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan’ın yanı sıra siyasi parti başkanları ve yönetim kurulu üyeleri de iftar programına renk kattı.

Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan, Ak Parti İl Başkanı Zeki Aygün, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili İlyas Şeker, Ak Parti Kandıra İlçe Başkanı Erdinç Şentürk, Aydınlar ocağı Başkanı Ahsen Okyar, Av. Hüseyin Acuman, Prf. Hurşit Güneş ve Sefa Sirmen ,çevre köy muhtarları ve akçaova halkının yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.

Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan bir ilke imza daha atarak Akçaova köyünde düzenlenen iftar’a gelen çocukların eğlenebilmeleri için alana şişme oyun alanı kurdurdu. İftar öncesi Akçaova köyüne giden Başkan Kan vatandaşları referandum ile ilgili bilgilendirdi. Kurulan oyun parkurunda çocuklar doyasıya eğlendiler.

Daha sonra Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan Yağcılar köyünde davetli olduğu iftar programına katılmak üzere alandan ayrıldı.

Yaklaşık 500 kişinin katıldığı iftar programı menüsünde; Mercimek çorbası , Tas Kebabı , Pilav ve tulumba tatlısı konuklara ikram edildi.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık