AKMEŞE’DE KURTULUŞ COŞKUSU


İzmit Belediyesi bu yıl Kurtuluş Şenliklerini kentin dört bir yanında düzenlediği etkinliklerle coşkulu bir şekilde kutluyor. Halkın yoğun ilgi gösterdiği programlarda konserler, halk oyunları gösterileri ve animasyonlar büyük beğeni topluyor. Akmeşe’de yapılan etkinliklte de kurtuluş coşkusu bir şenliğe dönüştü.

MEHTERAN EŞLİĞİNDE YÜRÜYÜŞ

Şenlik, Akmeşe’nin merkezinde yer alan ve bu tip törenlere ev sahipliği yapan Basketbol Sahası’nda gerçekleşti. İzmit Belediyesi Mehteran Bölüğü eşliğinde Atatürk Caddesi üzerinden tören yerine gelen korteje çok sayıda vatandaş eşlik etti. Kortejde yurdun dört bir yanından gelen folklor ekipleri de yer aldı. Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Acar, Akmeşelilere ve konuk ekiplere Başkan Doğan’ın sevgi ve selamlarını ileterek, tüm katılımcıların kurtuluş bayramını kutladı. Daha sonra Trabzon, Bolu ve Kütahya yöresi halk oyunları ekipleri yaptıkları gösterilerle Akmeşeliler tarafından coşkuyla alkışlandı.

MALİ COŞTURDU

Halk oyunlarının ardından İzmit’in son yılarda yetiştirdiği genç ve güçlü seslerden Mali, sahne alarak Akmeşelilere 2 saat boyunca müzik ziyafeti çekti. Mali’nin parçalarıyla coşan Akmeşeliler genç sanatçıya alkışlarla eşlik etti. Etkinlikleri heyecanla takip eden bölge sakinlerinden 83 yaşındaki Salih Turan; “Hayatım Akmeşe’de geçti. Bu yaşa geldim böyle bir şenlik görmedim. Başkan Doğan’a ve ekibine teşekkür ediyoruz” dedi. Gece havai fişek gösterileriyle son buldu.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık