AKP İzmite % 53 teşekkürü


12 Eylül referandumunda İzmit’te alınan yüzde 53 oranındaki “Evet”, AKP İzmit Teşkilatı’na verilen teşekkür yemeğinde kutlandı. Antikkapı Restaurant’taki yemek AKP İzmit İlçe Başkanı Nedim Arsal ile İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın tokalaştığı ve barıştığı bir organizasyon oldu.

Bine yakın partilinin yer aldığı yemeğe başka programda oldukları için AKP İl Başkanı Zeki Aygün ile Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu katılamadı. AKP İzmit’in teşekkür yemeğinde eski ve yeni mahalle ve köy temsilcileri, sandık müşahitleri, kadın ve gençlik kolları başkan ve yöneticiler ile İzmit Belediye Meclisi’nin AKP’li üyeleri katıldı.

Doğan Sürpriz Yaptı

AKP İzmit’in yemeğinde gecenin sürprizini geceye katılarak İzmit belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan yaptı. Doğan, geceye katılırken, basın mensuplarının ısrarlarıyla Doğan ile Arsal birbirleriyle tokalaştı. Bu barışma tablosu salondaki partililerce de alkışlarla karşılık buldu. AKP İzmit İlçe Başkanı Arsal ile Başkan Doğan arasında sürekli gazete sayfalarına yansıyan polemik, karşılıklı sert suçlamaları tamamen ortadan kaldırmasa da bu tablo, partilileri de sevindirdi. Doğan, referandum başarısı nedeniyle kutladığı Arsal’a Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu’nun armağanı olan duvar saatinden hediye etti. Bu saatler, geceye katılan tüm partililere verildi.

Arsal’dan Övgüler

AKP İzmit İlçe Başkanı Nedim Arsal, gecede tüm teşkilat mensuplarına özverili çalışmaları ve alınan sonuç nedeniyle teşekkür etti. Arsal, “Samimiyet, emeğiniz, alınz teriniz ve gayretinizin tarihimize altın harflerle yazılacağından şüphe duymuyorum. Sabah yeri geldi 05. 30’da kalktınız, gece 23. 00’e kadar ayakta kaldınız. Allah sizden razı olsun” dedi. Arsal, genel seçimlerde de teşkilatın aynı gayretle çalışacağından min olduğunu söyledi.

Neşeli olduğu gözlenen İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan da AKP ailesi ile omuz omuza olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Doğan, şehrin kalbinin attığı bir yer olan İzmit’in CHP’nin en çok umutlandığı, herkesin gözünün olduğu bir yer olduğunun altını çizdi, “AKP olarak iyi çalıştık. Muhalefet çıkan sonuçla hayal kırıklığına uğradı.” dedi. Doğan, yaptıkları ak işleri kara gibi göstermek isteyen bir grup medyanın da taraflı haberler yaptığını ileri sürdü. Seçimde çalışan teşkilat mensuplarının hakkının ödenemeyeceğini belirten Doğan, bu organizasyonu yapanlara da teşekkür etti.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık