Altan: Kitap fuarı kurumsallaşmış


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Kocaeli 3. Kitap Fuarı’na katılan gazeteci yazar Mehmet Altan kitap fuarının her geçen yıl büyüyerek, kurumsallaştığını söyledi.

BAŞKAN YAZARLARLA BULUŞTU

Uluslararası Fuar Merkezi’nde söyleşi düzenleyen gazeteci yazar Mehmet Altan söyleşinin ardından kitaplarını imzaladı. Mehmet Altan’ı kitaplarını imzaladığı stantta Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ziyaret etti. Başkan Karaosmanoğlu Mehmet Altan ile aynı stantta imza günü düzenleyen yazar Yavuz Bahadıroğlu ve yazar ve Vehbi Vakkasoğlu ile de selamlaştı. Yazar Yavuz Bahadıroğlu, Başkan İbrahim Karaomanoğlu’na bu yıl üçüncüsü düzenlenen kitap fuarı için teşekkür ederek, “Böylesine güzel bir kitap fuarı için gönlünüze, yönetiminize sağlık” dedi.

ALTAN’DAN FUARA ÖVGÜ

Başkan İbrahim Karaosmanoğlu daha sonra stantta kitaplarını imzalayan yazar Mehmet Altan ile bir araya gelerek bir süre sohbet etti. Mehmet Altan Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’na Kocaeli 3. Kitap Fuarı için teşekkür etti. Kocaeli Kitap Fuarı’nın her geçen yıl büyüdüğüne dikkat çeken yazar Mehmet Altan, “Önemli olan böyle fuarların kurumsallaşmalarıdır. Bunu daha çok önemsiyorum. Kocaeli Kitap Fuarı’nın kurumsallaşmış olmasından mutluluk duydum” şeklinde konuştu.

TÜRKİYE’DEKİ OKUMA DÜZEYİNE KATKI SUNUYOR

Başkan İbrahim Karaosmanoğlu da Mehmet Altan’a kitap fuarına katılımından dolayı teşekkür etti. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin klasik belediyecilik anlayışının yanı sıra kültürel ve sosyal çalışmalara büyük değer verdiğini kaydeden Başkan Karaosmanoğlu üç yıldır düzenlenen Kitap Fuarı’nın Kocaeli’nin yanı sıra Türkiye’deki okuma düzeyine katkı sunduğunu kaydetti.

BİLGİSAYAR DAĞITILDIĞINI ÖĞRENDİ

Öte yandan Mehmet Altan’a kitap imzalatan bir vatandaş Büyükşehir Belediyesi’nin 6. sınıfta okuyan oğluna verdiği bilgisayardan bahsetti. Okur, oğlunun üniversite sınavında başarılı olmasında durumunda ise bu defa Büyükşehir’inden otomobil almayı umduklarını kaydetti. Okurun sözleri karşısında hayretini gizlemeyen Mehmet Altan, “Bu çok güzel bir teşvik etme yöntemi aynı zamanda eğitime de önemli bir katkı. Tebrik ediyorum” dedi.

Başkan Karaosmanoğlu, sohbetin sonunda Mehmet Altan’ın kitaplarından satın alarak yazara imzalattı.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık