Altınkemer Kültür Merkezi’ne ilk kazma vuruldu


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kente kazandırdığı Kültür Merkezlerine bir yenisini daha ekliyor. Karamürsel İlçesi’nde 3 bin metrekare kullanım alanına sahip olacak Altınkemer Kültür Merkezi için ilk çalışmalar başladı. Çalışmaları Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı yerinde inceledi.

 

ÇOK AMAÇLI

Karamürsel İlçesi’nin Altınkemer Sahili’nde yapımına başlanan çok amaçlı kültür merkezi inşaatını inceleyen Büyükşehir Genel Sekreteri Ersin Yazıcı yetkililerden bilgi aldı. Yazıcı’ya, Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Yazıcı, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Fen İşleri Daire Başkanı Tahir Akman ve Fen İşleri teknik personeli eşlik etti.

 

BÖLGEYE CANLILIK KATACAK

Bölgedeki halkın kültürel ve sosyal ihtiyacını karşılayacak olan Altınkemer Kültür Merkezi inşaatının titizlikle sürdürülmesini isteyen Genel Sekreter Yazıcı, çalışmaların en kısa zamanda bitirilmesi direktifini verdi. Yazıcı, kentin sosyal ve kültürle hayatını canlandırılacak projelere devam edeceklerinin altını çizdi.      

 

3 BİN METRE KARE KULLANIM ALANI

Çok amaçlı Kültür Merkezi 224 kişilik kapalı, 192 kişilik açık düğün salonuna sahip olacak. Bin 754 metrekare alan üzerine kurulacak Kültür Merkezi bodrum, zemin ve bir katan oluşacak. Merkezin toplam 3 bin metrekare kullanım alanı bulunacak.

 

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık