Amatöre 7 yılda 9 milyon TL


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin, il genelindeki bütün amatör spor kulüplerine yaptığı yardımlar bu yıl da sürecek. Bugün gerçekleştirilecek olan törenle 35 ayrı branşta faaliyet gösteren 255 kulübe, 104 bin 44 adetten oluşan toplam 2 milyon 596 bin TL’lik malzeme yardımı yapılacak. Bu yardımlarla birlikte 2004 yılından bu yana toplam 405 bin 909 adet ve 8 milyon 831 bin TL’yi aşan malzeme yardımı amatör kulüplere ulaşmış olacak.

ORTAK KARARLAR ALINDI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Müdürlüğü, Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve branşların il temsilcileri ile yapılan ortak toplantı sonucu başta Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor olmak üzere kurum ve kuruluşların spor kulüplerine bu kapsamda yardım yapılmaması kararlaştırıldı.

ENGELLİYE ENGEL YOK!

Tamamen amatör ruhun öne çıkarıldığı yardım dağıtımı için Engelli Kulüplerine istedikleri malzemeden herhangi bir kısıtlama olmaksızın yardım yapılması ve teknik malzemelerin dağıtımına önem verilmesi gibi kararlar da öne çıktı.

ULUSLARARASI FUAR MERKEZİ’NDE

Bugün saat 17.30’da Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Merkezi’nde yapılacak olan dağıtım törenine kent protokolünün ve spor camiasının yoğun katılımı bekleniyor.

 

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık