Atık Pil Yarışmasında Dereceye Giren Okullar Ödüllendirildi


ATIK PİL YARIŞMASINDA DERECEYE GİREN OKULLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

Kocaeli il genelinde okullar arasında düzenlenen atık pil toplama yarışmasında ilçemizde faaliyet gösteren okullar büyük bir başarıya imza attı. Kocaeli genelinde toplanan 18 ton atık pilin 2,5 tonunu Darıca’daki okullar topladı.Dereceye giren okullar Darıca Sahilinde ödüllendirilirken 941 kilogram pil toplayarak sırada yer alan Süreyya Yalçın İlk Öğretim okulunu tebrik eden Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak Süreyya Yalçın İlköğretim okuluna bilgisayar hediye etti.

BİLGİSAYAR, YAZICI VE SATRANÇ TAKIMI HEDİYE EDİLDİ

Darıca Sahilinde bulunan amfi tiyatroda düzenlenen Bilecikliler Gecesinde gerçekleşen ödül töreninde selamlama konuşması yapan Başkan Karabacak geri dönüşüm konusunda hassas davrandıklarını belirterek‘’ Belediyemiz tarafından ilçe genelinde 6000 öğrenciye verilen geri dönüşüm derslerinin sonucunda ilçemizde geri dönüşüm bilincinin arttığını görmek ve Kocaeli genelinde yapılan bir yarışmada ilçemize faaliyet gösteren okullarımızın önemli dereceler elde etmesinden dolayı son derecede mutluyuz. Geleceğine sahip çıkan bir Darıca için düzenlenen atık pil toplama kampanyasında hassasiyet gösteren çok kıymetli velilerimize, öğretmenlerimize ve okul yöneticilerine teşekkür ediyorum.’’ dedi.

REKORUN SAHİBİ SÜREYYA YALÇIN İLKÖĞRETİM OKULU

941 kilogram atık pil toplayarak il genelinde rekora imza atan Süreyya Yalçın İlköğretim Okuluna bilgisayar,569 kilogram pil toplayarak ikinci olan Çırağan Özel Eğitim Kurumu’na satranç seti ve üçüncü olan Mustafa Kemal İlköğretim okuluna yazıcı hediye edildi. Darıca Belediyesi tarafından atık pil toplama yarışmasına katılan tüm okullara 5 top A4 kâğıdı hediye edildi.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık