Avar: İsrail ve Türkiye, ABD’nin yardımcı gücü


Gazeteci-yazar Banu Avar geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Kocaeli Kitap Fuarı’nda büyük ilgi gördü. Avar, ‘Hangi Dünya Düzeni’ adlı söyleşinde ABD’nin işgale yönelik kullandığı üç ana silahından söz etti. Televizyonlarda algıları bulandırmaya yönelik çok sayıda program olduğunu kaydeden Avar, “Bunları devreye sokan güç ABD. Bu güç ülkedeki insanların algılarını bulandırarak hiçbir eylem karşısında tepki vermemesini sağlar. ABD üç ana gücüyle Türkiye ve Ortadoğu üzerinde işgal planları yapıyor. Dikkatli olun, algılarınızı açık tutun” dedi.

5 SAAT BOYUNCA KİTAPLARINI İMZALADI

Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Kocaeli 3. Kitap Fuarı’na katılan gazeteci yazar Banu Avar, söyleşi öncesinde kitaplarını imzalarken Avar’a okuyucular büyük ilgi gösterdi. Banu Avar yaklaşık 5 saat boyunca stantta kalarak kitaplarını imzaladı.

ABD’NİN ÜÇ ANA GÜCÜ

Fuar Merkezi’ndeki üç numaralı solanda okurlarıyla buluşan Banu Avar, “Hangi dünya düzeni” konulu bir söyleşi gerçekleştirdi. Söyleşisinde ABD’nin bir ülke üzerinde kullanacağı 3 gücü olduğunu söyleyen Avar, “Bunlardan ilki o ülkedeki insanların algılarını bulandırarak hiçbir eylem karşısında tepki vermemesini sağlamaktır. Silah kullanarak uyguladığı gücü ise sert güçtür. Bunu da en büyük yardımcıları olan İsrail ve Türkiye’yi seçerek yapıyor. Son gücü ise akıllı güç. Bu güç her iki gücü kapsar. Yani insanların beyinleri üzerinde oynanarak, umut tacirliği yaparak bölgedeki insanlara korkulu anlar yaşatmaktır. Bu yüzden televizyon izlerken radyo dinlerken kalkanlarınızı kaldırmayı öğrenin algılarınızı bulandırılmasına izin vermeyin” dedi.

YALAN HABERLER ALGIYI BULANDIRIYOR

Seyrettiğimiz, okuduğumuz, izlediğimiz haberlerde gizli bir reklam olduğunu ifade eden Avar, siyasi açıdan yalan haberler yapılarak algıların bulandırıldığına dikkat çekti. “Bunları izlerken algılarınızı uyandırın çünkü bu haberler insanların algı kabiliyetlerini köreltiyor” diyen Avar, “ Bu sunumlar kapitalizmin bize dayattığı orman yaşamını yansıtıyor. Survivor gibi Şans Kapısı gibi programlar var. ABD 3 gücünü kullanarak ülkeleri işgal ediyor bölüyor. Son zamanlarda Mısır, Libya gibi ülkelerde bu güçlerini sırasıyla kullanarak insanların zihinlerini bulandırdı ve sonucu hepimiz görüyoruz. Yakın gelecekte bu ülkelerden biri de Türkiye olacaktır” şeklinde konuştu.

YUGOSLAVYA ÖRNEĞİNİ VERDİ

Türkiye’ye bakıldığında muhalefetmiş gibi partiler, dernekler ve medya olduğunu söyleyen Avar, “Bu ülkede seçimlere kadar karışıklık yaşamamız büyük bir ihtimal. Bir ülkenin parçalanmasının ilk ayağı ekonomik olarak çökmektir. Yugoslavya’da aynen ülkemizde olduğu gibi bir anda bütün kanallarda pembe diziler yayınlanmaya başlandı sonunda kadın Hırvat eşini öldürecek konuma geldi ve ülke parçalandı. Ülkemizde de aynı politika uygulanıyor” dedi. Avar, söyleşisinin son bölümünü ise okurlarının sorularına ayırdı.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık