AVRUPA AÇIK SU YÜZME KUPASI


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin LEN-Avrupa Yüzme Birliği, TYF-Türkiye Yüzme Federasyonu ile işbirliği yaparak düzenlediği Avrupa Açık Su Yüzme Kupası 3.Ayak Yüzme Yarışı 17 Temmuz 2010 Cumartesi günü 09.30 Sekapark açıklarına yapılacak.

14 ÜLKEDEN SÜPER KULAÇLAR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapılacak Avrupa Açık Su Yüzme Kupası 3.Ayak Yarışmalarında Almanya, Çek Cumhuriyeti, Hollanda, İrlanda, İsrail, İspanya, Litvanya, Macaristan, Makedonya, Slovakya, Slovenya, Polonya ve Türk Milli Takımı sporcuları kulaç atacak. Avrupa Genelinde 8 ayrı kentte yapılan yüzmenin açık su kategorisindeki en prestijli yarışında Alman sporcular önde gidiyor. 18 Kişilik kafilesi ile Almanya yarışa iddialı geliyor.

İLK 5’E 5000 EURO ÖDÜL

Geçtiğimiz yıllarda Değirmendere açıklarında yapılan 3. Uluslararası Kocaeli Açık Su Yüzme Kupası bu yıl 17 Temmuz 2010 Cumartesi günü 09.30’da SEKAPARK açıklarında yapılacak. LEN-Avrupa Yüzme Birliği programında da alınan Geleneksel yarışa 17 Yaş üstü erkekler ile 16 Yaş üstü bayan yüzücüler katılacak. Ülkelerin Milli takımlarla temsil edildiği müsabakalarda sporcular 2,5 kilometrelik dikdörtgen şeklindeki parkurda iki tur yüzecekler. Sekapark 1 ve 2 No’lu iskeleler önünde yapılacak yarışta ilk 5 sırayı alacak yüzücülere toplam 5000 Euro ödül dağıtılacak.

BASIN TOPLANTISI PERŞEMBE GÜNÜ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin LEN-Avrupa Yüzme Birliği, TYF-Türkiye Yüzme Federasyonu ile işbirliği yaparak düzenlediği Uluslararası organizasyonun basın tanıtım toplantısı 15 Temmuz 2010 Perşembe günü 09.30–10.30 arasında Sekapark Palmiye Kafe’de yapılacak Toplantıda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, LEN Temsilcisi ile Yüzme Federasyonu yöneticileri yarışma bilgilerini medya mensuplarına iletecek. Yarışma organizasyonunda ayrıca medya mensuplarının görüntü ve fotoğraflarının değerlendirilip ödüllendirileceği ‘Ödüllü Basın Teşvik Yarışması’ da düzenleniyor

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık