AY IŞIĞINDA ŞAMATA


Ay Işığında Şamata” adlı oyun ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları seyirci karşısına çıkıyor. Oyun 26 Mart Perşembe günü perde açıyor.

Haldun Taner, Ay Işığında Şamata oyunu ile, toplumdaki yanlış koşullandırmaları irdeleme ve doğru olarak algılanması gereken gerçekleri maskeleyen “yalan” balonlarını delme eyleminin çarpıcı bir örneğini vermekte. Oyunda iki kez anlatılan öykü, iki ayrı perdede yansıyan karşıt bakış açıları doğrultusunda değişim gösterir.

Ay Işığında Şamata’nın ilk perdesinde, tüm sorunların çözümsüz kaldığı “istenmeyen gerçekler”, ikinci perdesinde ise seyircinin yürekten benimsediği “yalanlar” sergilenir. Kalabalık oyuncu kadrosunun neredeyse bir sirk görselliğinde sunduğu bu oyun, korkularımızın, kaçışlarımızın bizleri nasıl edilgen hale getirdiğini ve bu durumun eğlenceli yönünü seyirciyle paylaşmayı amaçlıyor.

Ay ışığında korkularımız bizi esir alırsa, gün doğduğunda geriye kalan sadece ŞAMATA’dır….

Oyuncular: Seçil MUTLU,  Levent MURATOĞLU, S.Taylan ERTUĞRUL, Senem AKMAN, Ahsen Gül EVER, Onursal YILDIRIM, Ozan ŞAHİN, Nuri KARADENİZ, İrem KAHYAOĞLU, Mustafa ARPACIOĞLU, Emel PALA, Destan BATMAZ,Utku OĞUZ, Meltem ÖZSAVAŞ, Aytek Mete ELGÜN, Bülent BAYTAR,Burcu GÜNER, Pınar ÜNSAL, Erdem IRMAK, Işık ÖZTORUN, Elif Tuğçe TAMER

Yazan : Haldun TANER

Yöneten : Aydın SİGALI

Dekor : Tayfun ÇEBİ

Kostüm : Funda ÇEBİ

Müzik : Nedim YILDIZ

Işık : Erol DİNÇDEMİR

Dans Düzeni : Ferdi YILDIZ

Akrobasi : Ahmet GÖNENER

Yrd. Yönetmen : Eylem TANRIVER VARLIBenzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık