Bahçecik Kavşağında güzergâh değişikliği


Bahçecik D-130 Geçişi Bahçecik Kavşağı Yapım İşi için bir yıl boyunca güzergâh üzerinde gerekli trafik düzenlemelerini yapılacak.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Bahçecik Kavşağına yapacağı Köprülü Kavşak çalışması nedeniyle bölgede devam eden çalışmalar kapsamında bazı yollarda güzergâh değişikliklerine gidildi.

GÜZERHAH DEĞİŞEN YERLER

Gölcük-İzmit istikametinde Bahçecik mevkiinde dikilecek kazıklar ve altyapı çalışmaları sebebi ile D-130 karayolu Hürriyet Caddesi’nden itibaren 350 m doğu ve batı yönünde 2×2 şerit olarak işleyecek. Yapılacak çalışma sırasında Hürriyet ve Beylik Caddelerinin D-130’daki ışık denetimli kavşak katılımları kapatılacak. Bahçecik kavşağındaki sinyalizasyon, çalışma sürecinde trafiğin akışını sağlamak amaçlı kaldırılacak ve bu noktadaki yaya geçişleri Seymen Camii önü yaya üst geçidinden sağlanacak. Yaya üst geçidi yüklenici firma tarafından yapılacak.

BAHÇECİK SAHİLİNE DÖNMEK İÇİN

Gölcük-İzmit istikametinde D-130 karayolundan gelen araçlar Bahçecik mevkiine dönmek için Yeniköy Köprülü Kavşağı’nı ya da sırası ile Gazanfer Bilge, Günaydın, Hürriyet, Hacı Aslan ve Mahmut Çavuş caddelerini kullanacak.  Gölcük – İzmit istikametinde D-130 Karayolundan gelen araçlar Bahçecik sahil mevkiine dönmek için Karşıyaka Kavşağı ve Harbiş Caddesi’ni kullanacak. İzmit-Gölcük istikametinde D-130 karayolundan gelen toplu taşım araçları Bahçecik geçişinde, sırası ile Harbiş Caddesi- Beylik Caddesi- Cuma Sokaklarını kullanacak, D-130’a katılımları ise tekrar Cuma Sokak’tan olacak.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık