Baş pehlivanlar denizde güreş tuttu


Karamürsel Dereköy sahili, tarihi bir gün yaşadı ve üç baş pehlivanın kıran kırana geçen mücadelesine tanıklık etti

 

Baş pehlivanlar denizde güreş tuttu

 

Karamürsel’ün Dereköy sahili, Kocaeli’nin baş pehlivanlarının güreşine tanıklık etti. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım ve Kırkpınar’ın efsane baş pehlivanı Ahmet Taşçı, denizde güreş tuttu. Kıran kırana geçen güreşleri sahilde izleyen vatandaşlar, ‘’Biri Kocaeli’nin başında, biri Karamürsel’in başında, biri de Kırkpınar’daki gururumuz. Kocaeli’nin baş pehlivanlarının güreşini izlemek bizi çok heyecanlandırdı’’ dedi.

ÜÇÜ DE GÜREŞE SEVDALILAR

Başkanlar Karaosmanoğlu ile Yıldırım’ın ata sporumuz güreşe olan ilgi ve sevgilerini Kocaeli’nde bilmeyen yoktur. Spora ve güreşe yaptıkları katkılar ve kazandırdıkları tesislerle dikkat çeken Başkanlar Karaosmanoğlu ile Yıldırım, Kırkpınar’ın altın kemerli şampiyonlarından Taşçı ile bir araya geldiklerinde sohbetin baş konusu güreş olur. Hatta sadece sohbet etmekle kalmazlar, ortam müsait olduğunda hemen güreş tutarlar.

DENİZDE KIRAN KIRANA MÜCADELE

Başkan Karaosmanoğlu’nun hafta sonunda Karamürsel’i ziyaretinde de benzer görüntüler yaşandı. Başkanlar Karaosmanoğlu ve Yıldırım ile Taşçı, Karamürsel’e bağlı Dereköy sahilinden denize girdi. Çevredeki site sakinleri ve vatandaşlarla bir süre sohbet eden üçlü,

daha sonra kıran kırana bir güreşe tutuştu. Denizde el enselerle, kurt kapanlarıyla geçen mücadeleyi sahilden izleyen vatandaşlar ise büyük heyecan yaşadı. Bu anı fotoğraf makineleriyle ve kameralarla kalıcı bir anı haline dönüştüren vatandaşlar, Başkanlar Karaosmanoğlu ve Yıldırım ile Taşçı’nın müsabakalarını heyecan içinde izledi.

BAŞKAN PES ETTİRDİ

Er meydanı Kırkpınar’ı aratmayan güreşlerde, Başkan Karaosmanoğlu güreşe olan ilgisi ve sevgisinin yanı sıra gücü ve çevikliğiyle de iyi bir güreşçi olduğunu ortaya koydu. Başkan Karaosmanoğlu, yıllarca er meydanlarında nice zaferler elde eden Taşçı’ya çok zor anlar yaşattı. Başkan Karaosmanoğlu karşısında pes eden Taşçı, ‘’Ben Kırkpınar’ın baş pehlivanıyım, ama Başkanım Karaosmanoğlu da Kocaeli’nin baş pehlivanı’’ dedi.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık