Başiskele de Kar Timi kara kışa hazır


Başiskele Belediyesi meteorolojinin uyarılarını dikkate alarak, kar, tipi ve buzlanmaya karşı şimdiden Kar Timini oluşturdu

Başiskele Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü kış ayının gelmesiyle ilçe sınırlarında yaşanabilecek kar, tipi ve buzlanmalara karşılılık bir dizi tedbir aldı. Meteorolojinin uyarılarını da dikkate alan ekipler karla mücadele çalışma programını yeniden gündemine alarak üç bölgede tuz stoklarını oluşturdu. Fen İşler Müdürlüğü üç bölgede hayata geçirdiği Karla Mücadele Timi ile 24 saat boyunca ilçe geneline aralıksız teyakkuzda olacak. Ekipler kar ve tipiye karşı 2 Loder, 3 Greyder, 6 Traktör Kepçe, 1 Tuzlama Aracı, 110 Personelle hazır olacak.

Başiskele Bahçecik mevkiindeki karla mücadele istasyonu; Park ve Bahçeler ile Fen İşleri Müdürlüğü’nde tuz stoklama işlerini tamamladı. Kar yağışıyla birlikte ekiplerin nerelerde konuşlanacağı program çerçevesinde belirlendi. Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, bu kış ilçe halkının sorunsuz bir kış geçirmesi için şimdiden gerekli tedbirli aldıklarını belirterek, “Karla Mücadele Timi teyakkuzda olup ilk olarak yol açma çalışmaları gerçekleştirecek. Daha sonra buzlanma ve dona karşı tuz ve kumlama çalışmaları yapacak” açıklamasında bulundu.

KAR TİMİ: . Fen İşler Müdürlüğü üç bölgede hayata geçirdiği Karla Mücadele Timi ile 24 saat boyunca ilçe geneline aralıksız teyakkuzda olacak.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık