Başiskele Orkestrasını Kuruyor


Başiskele Belediyesi 12-20 yaş arasındaki gençlerden oluşan bir orkestra kurmak için yarışma düzenliyor.

Proje; müzik ile ilgisi olan, vokal yapan ya da herhangi bir enstrüman kullanan gençlere destek olmak ve seçmeler sonrası kurulacak grup aracılığıyla müziğe gönül vermiş gençlerin sahne tozu yutmalarına vesile olmayı amaçlıyor.

YOĞUN İLGİ BEKLENİYOR

Vokal ve enstrüman dalında birçok gencin başvurabileceği bu yarışmaya Kocaeli genelinden başvuruların gelmesi bekleniyor. Başvuru öncesinde bilgi almak ya da soru sormak isteyenler 343 54 36 numaralı telefon numarası veya o.altintas@basiskele.bel.tr mail adresinden görevli personele ulaşabilir.

ÖDÜLLER İPAD VE ENSTRÜMAN

Başvuru kayıtları devam ediyor. Başvurular tamamlandıktan sonra 2 gün sürecek elemelerde, Başiskele’nin Orkestrasını kurmak üzere seçim kurul olarak Jüri’de; Fırat Nadir Bilgin, Furkan Kayaoğlu ve Aziz Kurt yer alıyor. Elemeler sonucunda da gerçekleşecek olan ödül töreninde dereceye girenlere ödüller Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz tarafından verilecek.

BAŞİSKELE ORKESTRASI

Yarışma sonrasında seçilen grup ile müzik öğretmeni Fırat Nadir Bilgin tarafından gerçekleştirilecek olan çalışmalar sonrasında bir müzik grubu oluşturulacak. Kısa bir dönemde çalışmalarını hızlı bir şekilde tamamlayacak olan grup Başiskele Sahili, Belediye Kültür Merkezleri ile belediye etkinliklerinde konser verecek. Başkan Hüseyin Ayaz, geleceğimizi korumak, kültürümüzü yaşatmak için sanata ve kültüre yatırım yapmanın önemine değinerek, “Başiskele Belediyesi sanatın ve sanatçının her zaman yanındadır“ mesajını verdi.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık