Başiskele sahili bir başka güzel


Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Başiskele sahilinde devam eden düzenleme çalışmalarını inceledi. Başkan Karaosmanoğlu, Büyükşehir tarafından Başiskele sahilinde yapılan çalışmayla ilgili Vali Topaca’ya bilgi aktardı. Başkan Karaosmanoğlu, Başiskele Sahil Parkı’yla Kocaeli’ne bambaşka bir güzellik daha kazandırdıklarını söyledi.

YENİ BİR YAŞAM ALANI

Büyükşehir Belediyesi tarafından Başiskele sahilindeki düzenleme çalışmaları aralıksız devam ediyor. Başiskele sahiline bambaşka bir güzellik katacak olan sahil düzenlemesi kapsamında bir zamanlar mezbelelik görünümünde alanda şimdi vatandaşların aileleriyle birlikte dolaşıp nefes alabilecekleri bir yaşam alanı oluşturuluyor.

BAŞKAN İLE VALİDEN İNCELEME

Karşıyaka sahilinde bulunan Balık Hali’nden başlayarak 2 kilometrelik sahil boyunca uzanan çalışmaları Başkan Karaosmanoğlu ile Vali Topaca da yerinde inceledi. Sahil boyunca yürüyen Başkan Karaosmanoğlu ile Vali Topaca, sona yaklaşan çalışmaları yerinde gördü. Başkan Karaosmanoğlu, Vali Topaca’ya bir zamanlar atıl vaziyette bulunan bu alanda şimdi kumsalı ve palmiyeleriyle tropikal bir mekanı andıran bambaşka güzelliklerin yer alacağı bilgisini aktardı.

SOSYAL TESİSLER VE YÜRÜYÜŞ YOLU

Başkan Karaosmanoğlu, Vali Topaca’ya 100 bin metrekare alana sahip olan Başiskele sahil parkının sosyal tesislerle daha da cazip hale getirildiğini, parkın bir ucundan diğerine kadar uzanan yürüyüş ve bisiklet yoluyla vatandaşlara temiz bir havada spor yapma imkanı sunulduğunu, parkın 40 bin metrekarelik yeşil alanının ise ağaçlarla süslendiğini de ifade etti.


Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık