Başiskele sahiline kavuşuyor


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi çöplük olmaktan kurtardığı Başiskele sahilini muhteşem bir parka dönüştürdü.

Başiskele sahiline kavuşuyor

Başiskele sahilinde sürdürdüğü düzenleme çalışmaları tamamlanmak üzere olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kente muhteşem bir sahil parkı daha kazandırıyor. Büyükşehir Belediyesi’nin atıl olmaktan kurtardığı körfez kıyılarında artık kuş sesleri ve çocuk çığlıkları yankılanıyor. Eskiden çöplük olarak kullanılan sahil şeridinde yazın deniz sefası bile yapılabilecek.

TROPİKAL BİR MEKÂNI ANDIRIYOR

Karşıyaka sahilinde bulunan Balık Hali’nden başlayarak 2 kilometrelik sahil boyunca uzanan çalışmalar kendini göstermeye başladı. Balık Hali’nden marinaya kadar olan bölümde çalışmalar tamamlandı. Yaz aylarında sahilde oluşturulan kumsalda denize giren vatandaşlar şimdilerde de balık tutmanın keyfini yaşıyorlar. Sahil şeridi kumsalı ve palmiyeleriyle adeta tropikal bir mekânı andırıyor.

40 BİN METREKARE YEŞİL ALAN

100 bin metrekare alana sahip olan Başiskele sahil parkı sosyal tesislerle daha da cazip hale getiriliyor. Parkın bir ucundan diğerine kadar uzanan yürüyüş ve bisiklet yolu temiz havada spor yapma imkânı sunuyor. Parkın 40 bin metrekarelik yeşil alanı ise ağaçlarla süslendi. Parkın marinadan sonraki kısmında kum serimi ve karo döşeme çalışmaları ise sürüyor.

ÇEŞİTLİ SOSYAL ALANLAR BULUNUYOR

Sahil projesinde 1 adet sekizgen kafeterya, bir adet basketbol sahası ve tenis kortu, 2 adet çocuk oyun grubu, 1 takım engelli oyun grubu, bir adet engelli fitness aletleri, kaykay pisti ile 10 adet dairesel kamelya ve piknik alanı yer alıyor.

2 KİLOMETRE YOL YAPILACAK

Sahil parkının içinde yer alan marinada bir yandan balık tutarken bir yandan da teknelerde ekmek arası balık yemek mümkün. Öte yandan Büyükşehir Belediyesi sahilde ulaşımı rahatlatmak için imara uygun olarak park boyunca 2 kilometrelik de yol yapacak.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık