Başiskele Yeşil Park’a görkemli açılış


Başiskele Belediyesi çocuk parklarının içinde bulunduğu 12. Sosyal donatı alanını Yeşilkent Mahallesi’nde hizmete açtı. Dün görkemli bir törenle yapılan Yeşil Park’ın açılışına AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, AK Parti Kocaeli Milletvekili Adayı Serkan Seyhan, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Başiskele Kaymakamı Selami Aydın, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, AK Parti Başiskele İlçe Başkanı Mehmet Ustaoğlu, Başiskele Belediye başkan yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri ve birim müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

SORUNLAR ÇÖZÜLDÜ

Yeşil Park’ın açılışı protokol konuşmalarıyla başlarken, ilk konuşmayı Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz yaptı. Ayaz, “Bugün sadece çocuklar için değil benim içinde bir bayram. 1 yıl önce mayıs ayında bu parkı açma sözü vermiştik. Alnımın akıyla karşınızdayım. 15 gün sonrada Manzara Parkı hizmete açacağız. Size feda olsun helal olsun. Hatırlıyorum da seçim öncesinde çöp konteynerleri, mezarlık, çimlerin bakımsızlığı gibi sorunlar konuşmuştuk. Sorunlarınızı sizin kaynaklarınızı size yönlendirerek çözdük. Komşularımızın kalıcı konutların bulunduğu tüm çim alanlarının bakımı Başiskele Belediyesi tarafından yapılıyor. Siz komşularımız kendi iradelerinizle buraya taşınmadınız ancak burada kendi iradenizle, severek oturmanız için çok çalışıyoruz. Bu eserler açılırken, olumsuz konuşanlar piyasalarda görünmüyor” dedi.

YENİ HİZMETLER YOLDA

Yeşilkent Mahallesi’ne yapılacak Sultan Köşkü projesinden de bahseden Başkan Ayaz, “Hanımların günlük ihtiyaçlarını karşılamak istedikleri sosyal bir alan olacak. Planlamalarımızı bitirdik. Buradan Başiskele’nin 20 mahallesindeki komşularına da sesleniyorum. Hiç üzülmeyin biz tüm mahallelerimizde en az bu kadar hizmet gerçekleştireceğiz. Yollarımız, asfaltlarımız, parklarımız hizmete açılacak. Bunlar Başiskele halkı için” dedi.

ÇOCUKLARDAN BAŞKAN’A NAZAR BONCUĞU

Yeşilkent Mahallesi çocukları ve mahalle sakinleri Başkan Ayaz’a hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek çiçek takdim etti. Çocuklardan biri de Başkan’a nazar boncuğu taktı. Kaymakam Selami Aydın ise yaptığı kısa konuşmada Başiskele Belediyesi’nin ilçeye önemli hizmetler kattığını belirterek Başkan Ayaz’a hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

KARAOSMANOĞLU’NDAN AYAZ’A TEBRİK

Yeşili çok sevdiğini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Başkan Ayaz’ı başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etti. Karaosmanoğlu, “Biz göreve geldiğimizde Kocaeli gri bir şehirdi ancak artık yeşille mavinin kucaklaştığı bir şehir. Çocuklarımız için tabiî ki çalışacağız. Tabi ki güzel caddelerde yürüyeceğiz, güzel hastanelerde tedavi olacağız, güzel okullarda okuyacağız. Başiskele Sahilimiz hizmete açılacak hep birlikte orada piknik yapalım” dedi. Karaosmanoğlu, Başiskele Belediyesi’nin kendi imkanlarıyla hayata geçirdiği Yeşil Park’ı çok beğendiğini ifade ederek Başkan Ayaz’ı kutladı. Mahalle sakinleri Karaosmanoğlu’na da teşekkür ederek çiçek takdiminde bulundu.

4 BİN 200 METRE KARE ALAN ÜZERİNE

Açılışa katılan Milletvekili Fikri Işık ise yaptığı konuşmada Başkan Ayaz’ı kutladı. Milletvekili Işık, “Başiskele Belediyesi’nin kendi imkanlarıyla yaptığı bu güzel hizmetten dolayı tebrik ediyorum. Güzellikleri paylaşmak mutluluk veriyor bizlere” dedi. Konuşmaların ardından Yeşil Park’ın açılış kurdelesini protokol ve çocuklar kesti. Açılış sonrası sahne alan Grup Karadeniz, açılışa katılan vatandaşlara birbirinden güzel şarkılar seslendirdi. Yeşilkent Mahallesi’nde 4 bin 200 metre kare alan üzerine yapılan Yeşil Park’ta yaz ve kış aylarında halkın ortak kullanım alanı olmaya hazırlanırken, parka mahalle sakinlerinin cemiyetlerini yapmaları için 20 metrelik özel alanda hazırlandı. Yeşil Park’ta fitness aletleri, çocuk oyun grupları, pergola ve kamelyalar bulunurken, parkın içi özel süs bitkileriyle güzelleştirildi.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık