Başiskele’de 23 Nisan ÇOŞKUYLA KUTLANDIBüyük önder Atatürk’ün çocuklara armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM’nin 92. Yaşı tüm yurtta olduğu gibi Başiskele’de de büyük bir coşkuyla kutlandı. Kaymakamlık bahçesinde düzenlenen törende, Başiskele Kaymakamı Ali Partal, Başiskele Garnizon Komutanı Dz.Kd.Yzb. Savaş Tuncer, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Törende siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ile üst düzey subaylar da hazır bulundu.

Kaymakamlık bahçesinde gerçekleşen çelenk töreninin ardından Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın makam koltuğuna; Bahçecik Körfez İlköğretim Okulu 8-A sınıfı öğrencisi Engin Can Uygun oturdu. Bir süre başkanlık yapan ve telefonlara da bakan Uygun’un ilk mesajı Temiz bir çevre oldu. Okul Müdürü Atilla Bayram, müdür yardımcısı Bayram Yetik, öğretmen Bahadır Koçyiğit ile öğrenciler ziyaretin sonunda Başkan Ayaz’a teşekkür ederek bir de çiçek takdim etti.

23 Nisan gösterileri bu yıl Kaymakamlık kararıyla İzmit Atletizim Pistinde yapıldı. Coşkunun üst seviyede olduğu törende Başiskele’de eğitim veren 21 okul gösterilerde yer aldı. Minik öğrencilerin protokole çiçek takdiminin ardından Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program; Başiskele Kaymakamı Ali Partal, Başiskele Garnizon Komutanı Dz.Kd.Yzb. Savaş Tuncer, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın selamlama turuyla start aldı.

Öğrenci velileri ile vatandaşların büyük ilgi gösterdiği kutlamalar öncesi kaymakamlık tarafından düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin şiir ve konuşmalarıyla devam etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Akkaya’nın günün önemine ilişkin yaptığı konuşma sonrası 21 okulun öğrencilerinden oluşan gösteri guruplarının korteji başladı. Rengârenk koreografilerin yer aldığı yaklaşık iki saatlik gösteriler muhteşem finalle son buldu. Çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödül veren protokol, tören komitesini de tebrik etti.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık