BAŞİSKELEDE RAMAZAN BİR BAŞKA YAŞANIYOR


Başiskele Belediyesi’nin “ Bir Başkadır Başiskele’de Ramazan” adıyla düzenlediği etkinlikler büyük ilgi görüyor. Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın talimatı üzerine ilçenin çeşitli yerlerinde gerçekleştirilecek programlar her gün teravih namazının hemen ardından yapılıyor. 7’dan 70’e vatandaşların büyük ilgi gösterdiği akşamlarda programa gelen davetliler;  kuran ziyafeti, ilahiler, semah gösterisi ve hoş sohbetleriyle halka güzel dakikalar yaşatıyor.

Ramazan ayı boyunca sürecek olan etkinlik önceki akşam Aşağı Yuvacık Camii avlusunda düzenlenen programla devam etti. Teravih namazının ardından gerçekleşen programa gazeteci-yazar Abdullah Altay konuşmacı olarak katıldı. İlahilerde Harun Beyaz ve kuran ziyafetinde ise Mecit Çerçi yer aldı. Kuran ile başlayan programın sonunda sanatçı Harun Beyaz,  tanınmış ezgi ve ilahileri canlı müzik eşliğinde seslendirdi. Vatandaşlarda bu ilahilere zaman zaman eşlik etti.

Gazeteci-Yazar Abdullah Altay, sohbetiyle devam eden akşamda Altay, peygamber efendimize duyulan sevgi ve bu değerin önemi hakkında ayrıntılı bilgiler aktardı. “Dünyada hala milyonlarca insan ona salat-u selam getiriyor. Ve tüm Müslüman alemi onu örnek alıyor” diyen Altay yaklaşık 1 saat süren konuşmasının sonunda ise kul hakkı ve önemine değindi. Farklı bir akşam yaşayan vatandaşlar yapılan organizasyondan dolayı Başiskele Belediyesi’ne teşekkür etti.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık