Başiskeleli çocuklar havuzun tadını çıkarıyor


Başiskele Belediyesi, bu yıl hayata geçirdiği “Su Oyunları ve Yaz Spor” etkinliğiyle minikleri mutlu eden bir organizasyona imza attı. 5-13 yaş gurubu öğrencileri için düşünülen Yaz Sporları etkinliği kapsamında kayıt yaptıran tüm öğrenciler, portatif zemin üstü havuzlarda akademik kariyere sahip eğitmenler eşliğinde ücretsiz yüzme eğitimi almaya başladı. Ayrıca öğrenciler futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi ve satranç gibi eğitimlerden de gün boyu faydalanıyor.

KAYITLAR DEVAM EDİYOR

Yaz Sporu etkinliği için start veren Başiskele Belediyesi; Barbaros İlköğretim, Yeşilkent İlköğretim, Levent Kırca -Oya Başar İlköğretim, Denizdibi İlköğretim ile Vezirçiftliği İlköğretim okullarının bahçelerine sportif zemin üstü havuzları monte etti. Eğitimlerin başladığı yaz sporu etkinliği için yüzlerce öğrenci başvuru yaptı. Kayıtlar devam ederken, çocukların tek yapması gereken; Belediyeden aldıkları formu aileleriyle birlikte doldurarak sağlık raporlarıyla birlikte belediye veya havuzların kurulduğu okul bahçelerine müracaat etmeleri olacak.

EĞİTİM İKİ AY SÜRECEK

Başiskele’de bu yıl ilk defa hayata geçecek olan “Su Oyunları ve Yaz Spor” etkinliği öğrenciler için deyim yerindeyse bulunmaz bir fırsat. İki ay sürecek yaz organizasyonundan 5 ile 13 yaş gurubu öğrenciler yararlanıyor. Eğitimler, pazar hariç her gün 09.00 ile 17.00 saatleri arasında verilmeye başlanırken, havuzların derinliği ise 1,5 metre ile 90 santimetre arası değişiyor.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık