Başiskele’ye Kemençe Saat Kulesi


Başiskele Belediyesi, ilçe genelinde var olan ya da yeni yapılan kavşaklarda yenileme ve düzenleme çalışmaları gerçekleştiriyor. Kavşak bağlantı yollarını düzenleyerek genişleten ekipler ayrıca kavşaklara estetik görünümler kazandırıyor.

Atatürk Caddesi’nde yaptığı yol çalışmasıyla Kocaeli’nin ikinci saat kulesini monte eden Başiskele Belediyesi, estetik çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek Yeniköy Merkez Mahallesi Medeniyet Caddesi’ne bir süs havuzu yaptı. Son olarak Paşadağ Mahallesi Cumhuriyet Caddesi’nde yapılan kavşağa ise yan yana duran üçlü kemençe monte etti.

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz ilçe genelinde fiziki düzenlemeler dışında estetik kazandıran çalışmaları da yürüttüklerini belirterek, “Kavşakları bitki çeşitleriyle güzelleştiriyor yaptığımız estetik çalışmalarla ilçenin görünümüne değer katıyoruz” dedi.

Osmanlı çeşmeleri, saat kulesi, süs havuzu çalışmalarının yanı sıra kültürel zenginlikleri ortaya çıkarmak amacıyla Paşadağ Mahallesi Bahçekent Konutları kavşağına yapılan üçlü Kemençe saat kulesi 7,5 metre uzunluğunda sahip. Kemençenin bulunduğu alan çalışmaların tamamlanmasının ardından birbirinden güzel bitkilerle de renklendirilecek.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık