Bilgi Evleri’nde yaz okulları başlıyor


Öğrenciler yaz aylarında eğlenerek öğrenmenin keyfini yaşayacak

Bilgi Evleri’nde yaz okulları başlıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren Bilgi Evleri yaz okulu açıyor. Ücretsiz Yaz okulları Bilgi Evleri’nin İzmit, Derince, Başiskele, Dilovası ve Darıca’daki merkezlerinde açılacak.  Öğrenciler böylece yaz aylarında zamanlarını öğrenerek ve eğlenerek geçirmenin ayrıcalığını yaşayacak. 4 Temmuz Pazartesi günü başlayacak olan yaz okulundaki faaliyetler 8 hafta sürecek. Okul sabah ve öğleden sonra olmak üzeri iki grup halinde eğitim verecek.

ÇOCUKLAR YAZ AYLARINDA YALNIZ DEĞİL

Okulun destekçisi, sokağın alternatifi ve geleceğin güvencesi olan Bilgi Evleri dönem içinde olduğu gibi yaz tatilinde de öğrencileri yalnız bırakmıyor. Bilgi Evleri halen faaliyette olan 5 merkezinde yaz okulu açıyor. Yaz Okullarında yüzme, basketbol, futbol, halkoyunları, atletizm, güreş, masa tenisinin yanı sıra ingilizce, matematik, erdemli çocuk, resim ve bilgisayar gibi dersler verilecek. Ayrıca yarışmalar, eğlenceli oyunlar, spor kursları, turnuvalar ve sinema gösterimleri yine çocukların yaz keyfine neşe katacak.  Dersler öğrencilerin yaz dönemindeki diğer aktivitelerine engel olmamak için sabah ve de öğleden sonra tekrarlanacak.

ÜÇ KATEGORİYE AYRILDI

Yaz okulu minikler, yıldızlar ve büyükler olmak üzere üç gruba ayrıldı.

2 -3. sınıflar minikler, 4. 5. sınıflar yıldızlar ve 6, 7 ve 8. sınıflar ise büyükler grubunda yer alacak. 8 haftanın sonunda öğrencilere sertifika verilecek.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık