Bir lale de siz alın


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, gelecek yıl yapılacak 4. En Güzel Lale Yarışması için yetiştirilecek laleleri yarın (09 Kasım 2010 Salı) 12 ilçe merkezinde satışa sunuyor


Kocaeli, 2011 yılı baharını da rengârenk lalelerle karşılayacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi önümüzdeki yıl 4.’sünü yapacağı en Güzel Lale Yarışması öncesinde lale soğanlarının satışlarını başlatıyor. Toplam 100 bin adet lale soğanı şehir merkezinde ve ilçelerde belirlenen noktalarda satışa çıkacak. Toplam 100 bin adet lale 2 farklı paket halinde 1 ve 2 liradan satılacak.

5’Lİ VE 10’LU PAKET

Belsa Plaza ve Fevziye Cami önü, Cumhuriyet Parkı’nda ve 11 ilçe merkezinde kurulacak stantlarda satışa sunulacak. 5’erli lale soğanları paketi bir liradan, 10’arlı lale soğanları paketi 2 liradan görücüye çıkacak. Kentin 14 farklı noktasında satışa sunulacak lale soğanları, geçen yıl olduğu gibi sarı, kırmızı, turuncu, beyaz, pembe ve siyah renklerden oluşacak.

HERKES BİR SAKSIYLA

Nisan ayında yapılacak yarışmanın günü iklim şartlarına göre mart ayında duyurulacak. Yarışmaya katılım şartları şöyle; Yarışmacı Kocaeli’nde ikamet ediyor olacak. Yarışmaya satın aldığı lalelerle katılacak. Her yarışmacı bir saksıyla katılabilecek ve saksının çapı en fazla 29 cm olacak. Saksıya en fazla 10 adet lale soğanı dikilecek.

PARA ÖDÜLÜ VERİLECEK

Yarışmacılar, geleneksel 4. Lale Festivali’nin bir parçası olan yarışma için festival günü Sekapark’a, saksıda yetiştirdikleri laleler ile beraber katılacak. Yarışma günü saksıya sonradan dikildikleri tespit edilen laleler diskalifiye edilecek. Birinciye bin 500 lira, ikinciye bin lira, üçüncüye 750 lira, dördüncüye 500 lira, beşinciye 400 lira, 150 mansiyona da 100’er lira para ödülü verilecek. Ödül töreni Sekapark’ta aynı gün yapılacak.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık