Boğa Timi kurbanlıklara göz açtırmayacak


Boğa Timleri, Kurban Bayramı öncesi ve bayram gününde kaçan kurbanlıklar için hazır kıta bekleyecek

Boğa Timi kurbanlıklara göz açtırmayacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kurban Bayramı’nda kaçan kurbanlıkların yakalanması için oluşturduğu Boğa Timi bu sene de hizmet verecek. Gelen ihbarlara anında müdahale eden Tim, vatandaşlar için büyük dert olan kaçak hayvanları takip edip yakalıyor ve sahibine teslim ediyor.

 

HER İLÇEDE UZMAN EKİPLER

Büyükşehir Belediyesi’nin Kurban Bayramı’nda kaçak hayvanlar için hayata geçirdiği ‘Kaçak Hayvan Takip ve Yakalama Ekibi’ yine vatandaşlara hizmet için görev başında. Her ilçe belediyesinin kendine ait oluşturduğu timler vatandaşların kaçak kurbanlıkları için hazır halde bekliyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen eğitimler ile her türlü bilgi ve teçhizata sahip olan boğa timleri, her ilçenin belediye zabıta birimleri içinden oluşturuldu.

 

ZABITA BİRİMLERİ ARANACAK

Boğa Timleri vatandaşların yakalamakta zorluk çektiği kurbanlık hayvanları sağlık yönünden hiçbir sakıncası olmayan iğnelerle uyuşturarak sahibine teslim ediyor. Hayvanların yakalanmasında kullanılacak ilaç ise kurbana mani olmayıp ette herhangi bir kalıntı bırakmıyor. Kaçan hayvanların hem kendisine hem de çevreye zarar vermesini önlemek için hizmet veren Boğa Timleri’ne ulaşmak için Belediyelerin Zabıta birimlerini aramak yeterli.

 

ANINDA MÜDAHALE

Büyükşehir Belediyesi’nin Solaklar Mezbahanesi’nde görevli olan Büyükşehir Belediyesi Boğa Timi de bayramın ilk gününde vatandaşlardan gelecek kaçak vakaları için hazır bekleyecek. Önceki senelerde de birçok vakayı anında müdahale ederek vatandaşlara hizmet veren Boğa Timi’ne Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Mezbahalar Şube Müdürlüğü’nün 319 25 70 numaralı telefonla ulaşması yeterli.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık