BOLULULAR İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTU


Darıca Bolulular Derneği düzenlediği iftar yemeğinde ilçede yaşayan Bolulu vatandaşları bir araya getirdi. İftar yemeğine Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Bolu Taşkesti Belediye Başkanı Tahsin Özcan ,Darıca Belediye Başkan Yardımcıları,İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Öztosun,meclis üyeleri ve Bolulular Dernek Yönetimi ve  ile sayıda vatandaş katıldı.

Yenilen yemeğin ardından yapılan iftar duasından sonra Bolu’dan gelerek iftar yemeğine katılan  Taşkesti Belediye Başkanı Tahsin Özcan kısa bir selamlama konuşması yaparak, yemeğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.Özcan bu tür etkinliklerin birlik ve beraberlik duygularının artmasına vesile olduğunu söyleyerek, dernek yönetiminin bir çok başarılı sosyal ve kültürel etkinliğe imza attığını söyledi.

DOYDUĞUMUZ YERE SAHİP ÇIKALIM

Kendiside Bolu’lu olan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ise yaptığı kısa selamlama konuşmasında derneklerin önemine değinerek  “örf ,adet , gelenek ve göreneklerimizin yaşatılmasında büyük önem arz eden derneklerin esas amacı öncelikle yaşadığımız şehre katkı sunmak olmalıdır. Elbetteki doğduğumuz yerleri unutmayacağız ama yaşadığımız yerin her alanda gelişmesi adına da çalışmalar yapmalıyız.Dernekler ayrıştırıcı değil, birleştirici olmalıdır.Darıca’da yaşayan her insan Bolululur Derneği’ne rahatlıkla girebilmeli ve derdine çare arayabilmelidir. İşte o zaman dernekler gerçek manada hizmet üretebilirler.Bizler yaz aylarında düzenlediğimiz Şehirler ve Kültürler Kaynaşması Festivali’nde şehrimizde yaşayan her bölgeden göç etmiş farklı kültürlere sahip insanlarımızı bir araya getirerek bu amaca hizmet etme gayreti içinde oluyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle bizleri bir araya getiren bu yemeğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık