BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ESKİ RAMAZANLAR’I ARATMAYACAK


Ramazan Geceleri düzenleyecek ve Gezici TIR Tiyatrosu’yla Kocaeli’nin dört bir yanında oyunlar sahneleyecek olan Büyükşehir eski Ramazanlar’ı aratmayaca

Büyükşehir Belediyesi Ramazan ayının başlamasıyla birlikte her akşam iftarın ardından birbirinden renkli eğlenceler düzenleyecek. ‘Ramazan Geceleri` adı altında düzenlenecek etkinlikler Kocaeli Fuarı içinde kurulacak eğlence çadırında gerçekleştirilecek. Eski Ramazanlar`ı aratmayacak eğlenceler Ramazan ayına renk katacak. İftarın ardından başlayacak eğlenceler içinde tasavvuf ve sanat müziğinden oluşan fasıl, meddah, orta oyunu ve çeşitli yarışmalar yer alacak.

TİYATRO KEYFİ
Ramazan Geceleri`ne katılan vatandaşlara Osmanlı macunu, şerbet ve çay ikramında bulunulacak. Ramazan eğlencelerine TIR Tiyatrosu da eşlik edecek. TIR Tiyatrosu Gebze`den Kandıra`ya kadar tüm ilçeleri dolaşarak vatandaşlara tiyatro keyfi yaşatacak. Meddah, oyun, skeç, sihirbaz ve ateşbaz Ramazan ayı boyunca vatandaşları selamlayacak. Tiyatro ilk olarak bugün Şekerpınar Deprem Konutları`nda, yarın da Gebze Beylikbağı Parkı`nda sahne alacak.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık