ÇAYIROVA ÇOCUK KULÜBÜ EĞİTİMLERE BAŞLADI


Çayırova Belediyesi tarafından projelendirilen 3-6 yaş arası çocuklara yönelik hizmet verecek olan Çocuk Kulübü, belediye hizmet binasında faaliyetlerine başladı.

Çocuk Kulübü Eğitimlere Başladı
Çayırova Belediyesi hizmet binası içerisinde eski yemekhanenin olduğu bölümde gerekli ekipmanların sağlanması, uzman kadronun oluşturulması ve gerekli düzenlemelerin yapımının ardından çocuk kulübü faaliyetlerine başladı. 3-6 yaş arası çocukların velileri ile birlikte katıldığı çocuk kulübünde çocuklar için oyun ve eğitim araç-gereçlerinin yanı sıra velilere yönelik bir de eğitim salonu yer alıyor. Çocukların gelişimine ve eğitimlerine yönelik programların uzmanlar tarafından uygulandığı çocuk kulübüne vatandaşların oldukça yoğun ilgi gösterdiği gözlemlendi. 15’ şer kişilik gruplar halinde düzenlenen eğitimlerde çocuklar, haftada iki gün velileri ile birlikte ücretsiz oyun ve eğitim imkanlarından faydalanıyorlar.

Hedef Her Mahallede Bir Kulüp
Anne-çocuk ilişkisinin geliştirilmesi, çocukların annelerine yönelik eğitimler verilmesi, oluşturulan oyun alanlarında sağlıklı bir ortamda uzman eğitimciler tarafından çocukların eğitimlere tabi tutulması imkanlarından faydalanılabilmesi için oluşturulan çocuk kulübüne 110 çocuk kayıt yaptırdı. Eğitim startının verildiği çocuk kulüplerinin sayılarının yetkililer tarafından yapılan açıklamada artırılmasının planlandığı, gereken çalışmaların yapılmasının ardından mahallelerde yangınlaştırılarak hizmet verecek düzeye getirileceği kaydedildi.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık