Cengiz Kurtoğlu GÖLCÜK’e geliyor!!19. Yeşil İhsaniye Elma Festivali, start verdi. Festivalin son günü olan 17 Eylül’de ünlü sanatçı Cengiz Kurtoğlu, şarkılarını Gölcüklüler için söyleyecek
Gölcük Belediyesi, İhsaniye`nin ünlü elmasının tanıtımı için 19. Yeşil İhsaniye Elma Festivali`ni 14-16-17 Eylül tarihlerinde gerçekleştiriyor. Yarın üreticilerin ürettikleri elmaları teslim edip, şartname imzalamasıyla başlayan festivali tanıtmak için Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, bir basın toplantısı düzenledi. İhsaniye Merkez Mahallesi`nde bulunan elma yetiştiricileri Metin Denizli ve Siyami Timir`un elma bahçesinde gerçekleştirilen toplantıya; Gölcük Belediyesi Koordinatörü Nihat Abiş, festival organizasyon ekibi ve elma yetiştiricileri katıldı.

EN İYİ ÜRETECİ
16 Eylül Cuma günü başlayacak olan eğlenceler kapsamında, üreticilerin üretime özendirilmesi için ‘en iyi elma yetiştiricisi` yarışması yapılacak. 16 Eylül`de saat 14.30 ve 17.30 saatleri arasında elma üreticileri, İhsaniye`nin merkezinden başlayıp Gölcük Anıt Park meydanına kadar yürüyecek. 13.00 ve 17.00 saatleri arasında ise Değirmendere`de de elma dağıtımı yapılacak. Festival boyunca Gölcük ilçe merkezi ve İzmit Yürüyüş Yolu güzergahında palyaçolar tarafından elma dağıtılacak, İzmit halkı festivale davet edilecek.

TAVERNANIN KRALI!
Bu yıl ki festivalin konuk sanatçısı taverna müziğinin ünlü ismi Cengiz Kurtoğlu. Kurtoğlu, festivalin son günü olan 17 Eylül Cumartesi akşamı saat 20.00`de İhsaniye Stadı`nda, muhteşem bir konser verecek. Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, yaptığı açıklamada çıtayı daha da yükseltmeye çalıştıklarını kaydederek, organizasyon sayısını arttırdıklarını belirtti. 19. Yeşil İhsaniye Elma Festivali`nin renkli görüntülere ve bir çok etkinliğe ev sahipli yapacağını aktaran Ellibeş, tüm Gölcük halkını festivale davet etti.

YARIŞMA HEDİYELERİ
Elma üreticileri arasından seçilen başarılı üreticilerin ödülleri ise şöyle olacak; 1.`lere cumhuriyet altını, 2.`lere yarım altın, 3.`lere küçük altın, 4. ve 5.`lere mansiyon ödülü. Ayrıca derece alan herkese tarım ilacı armağan edilecek. Yarışma kapsamında her katılımcıya teşekkür belgesiyle birlikte, bir adet de budama makinesi de hediye verilecek. Gölcük Belediye Başkanı Ellibeş, festivale katılımın yüksek olmasını bekliyor.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık