Cephanelik spor kompleksi gerçek oluyor


İzmit Belediyesi tarafından Cephanelik’te yaptırılacak ve uluslar arası ölçülerdeki spor kompleksin tanıtımı yapıldı. Meclis salonundaki tanıtım toplantısına Gençlik Spor İl Müdürü Kenan Malkoç,Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı(KSFK) Murat Aydın, mahalle muhtarları,amatör spor kulüp başkanları,belediye başkan yardımcıları ve  belediye meclis üyeleri katıldı.

HEYECAN VERİYOR

Proje hakkında katılımcılara  bilgi veren İzmit Belediye Başkanı Dr.Nevzat Doğan,”46 yıldan beri bu kentin suyunu içip havasını soluyorum.Hayatım İzmit’te geçti.Bu gün yaşadığım heyecanı hiç yaşamadım.Yıllardır,Bekirpaşa bölgesinde gençlerin ve amatör kulüplerin yararlanabileceği tesisin sıkıntısı  yaşanırdı.Göreve gelir gelmez bu sorunu tesbit edip arayışa girdik.Mahalle muhtarlarımız, amatör kulüp başkanları,KSFK Başkanı ile oturup sorunu nasıl çözeriz dedik.Yapılan arayışlar sonunda 5 yıldan beri atıl vaziyette bulunan Cephanelik alanında  proje hazırlamaya karar verdik.Bu konuda kentin  mülki amirinden bakanımıza kadar büyük destek gördük” dedi.

HAYAL DEDİLER

Başkan Doğan, birçok kişinin Cephanelik’teki spor kompleksi projesini hayal olarak gördüklerini de ifade ederek” Yapacağımız işin Türkiye’nin hatta dünyanın en iyisi olmasını istedik. Buna göre proje hazırladık. Birçok kişi  bunun hayal olduğunu ileri sürüp bizi engellemeye çalıştı. Yılmadık,çünkü biz yapacağımız işe inanıyorduk.Hazırlanan proje sadece bugüne değil gelecek yıllara da hitap ediyor.İhalesi yapılan spor kompleksi önümüzdeki yılın Ağustos ayında hizmete girecektir” şeklinde konuştu.

GELECEK SEZONA HAZIR

Spor kompleksinin yaklaşık 66 dönümlük bir alan üzerine kurulduğunu da  söylen Doğan,sözlerini şöyle sürdürdü:” Projenin muamman bedeli  10.387 milyon lira.İhale sonunda işi  6.741 milyon liraya yaptırıyoruz. Para konusunu hiç problem yapmadık. Bu kentin kaynaklarını İzmit’te yaşayanlara aktarmaya devam edeceğiz.Kompleks içinde 10 bin kişilik kapalı tribün,2 spor salonu,2 tenis kordu,birer voleybol,basketbol sahaları,8 adet amatör takım soyunma odası,basın,doping,hakem,ilk yardım odaları,cafeterya, 2,4 kilometre uzunluğunda yürüyüş parkuru,uzak doğu sporlarının yapılacağı alanlar yeralıyor”

HERKES MEMNUN

Herkesi heyecanlandıran spor kompleksi ile ile ilgili görüşlerini dile getiren Gençlik Spor İl Müdürü Kenan Malkoç, KSFK Başkanı Murat Aydın, amatör kulüp başkanları ve  mahalle muhtarları da” Böyle bir projenin hayalini bile kuramazdık.Yıllardır çekilen sıkıntılar İzmit Belediyesi sayesinde sona erecek.Mükemmel bir tesisi Türk sporunun hizmetine sunduğu için Başkan Doğan’a teşekkür ederiz” dediler.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık