Cephanelik Spor Kompleksi Gurur Veriyor


 

İzmit Belediye Başkan Vekili Hüseyin Üzülmez, önümüzdeki ayda hizmete girecek İzmit Belediyesi Spor Toto Cephanelik Spor Kompleksi’nin kendilerini heyecanlandırdığını söyledi. Bir ilçe belediyesi olarak Türkiye de ilk kez İzmit Belediyesi’nce böyle bir spor kompleksi yapıldığını söyleyen Üzülmez” Yıllardır  söylenen fakat bir türlü yapılamayan bir projeyi hayata geçirmek bizlere nasip oldu.

 

HEYECAN DUYDU

 

Sadece İzmit’in Doğu kesimindeki spor kulüplerine değil bütün Kocaeli’ye hizmet verecek şekilde tasarlanan FİFA standartlarındaki  tesisin çimlerine ayak bastığımda büyük heyecan duydum. Benim duyduğum bu heyecanın  kat ve kat  fazlasını sporcularımız ve  yöneticileri duyacaktır. Belirlenen  tarihten önce bitirilen böyle bir komplekste emeği geçen başta Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan olmak üzere herkese teşekkür ederim” dedi.

 

ARENA GİBİ OLACAK

 

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Öztürk ve Fen İşleri Müdürü Adnan Gülyeşil ile birlikte Cephanelik’te spor kompleksinde incelemelerde bulunan Başkan Vekili Hüseyin Üzülmez” Buradaki tesis sadece bir stat olarak görülmesin. Burası futbolun dışında da spor yapılabilecek komplike bir proje. Tenis, voleybol, basketbol, Uzak Doğu sporlarının yapılabileceği alanlar, yürüyüş mekanları ile tam bir yaşam merkezi olan Cephanelik’teki  proje İzmit Belediyesi’nin  en prestijli çalışmalarından biridir. Böyle bir  projeyi hayata geçirmenin gururu içindeyiz. İzmitlilere ve Türk sporuna hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu. Üzülmez, ilk etapta 5 bin kişi kapasiteli olan tribünün 10 bin kapasiteye  çıkartılabilecek  şekilde projelendirildiğini de ifade ederek” Her şey FİFA standartlarında yapıldı. İş bitince FİFA Yetkilileri gelip incelemelerde bulunup onay verecekler” dedi.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık