ÇINARLARIN ALTINDA İFTARA DAVET


Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 6 Eylül Pazartesi günü Derince Çınarlıdere’de düzenlenecek olan iftar öncesinde bölgede yapılan çalışmaları denetledi. Başkan Karaosmanoğlu, Çınarlıdere’nin ulu çınarlarının altında düzenlenecek iftara, Kocaeli halkını davet etti.

6 EYLÜL PAZARTESİ AKŞAMI İFTAR PROGRAMI

Bu yaz Kocaeli halkının vazgeçilmez mekanlarından birisi olan, kavurucu yaz sıcaklarında vatandaşların serinlemek için kendilerini ulu çınarlarının gölgesine bıraktığı Derince Çınarlıdere Mesire Alanı, 6 Eylül Pazartesi akşamı binlerce kişiyi iftar yemeğinde ağırlamaya hazırlanıyor. Başkan Karaosmanoğlu ile Genel Sekreter Yardımcısı Tahir Büyükakın ve Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar, çalışmaları yerinde inceleyerek, hazırlıklarla ilgili bilgi aldı.

ÇINARLIDERE’YE GİDEN YOLDA ÇALIŞMA

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 6 Eylül Pazartesi akşamı, Kocaeli halkına yönelik olarak verilecek iftar yemeği öncesinde Çınarlıdere’de hazırlıklar devam ediyor. Büyükşehir ekipleri tarafından 3 bin 701 metre uzunluğundaki Derince Çınarlıdere Mesire Alanı’nın yolu da aynı çerçevede genişletiliyor. Çalışmaların tamamlanmasıyla Çınarlıdere yolu çok daha güvenli bir ulaşıma kavuşacak. Fen İşleri Daire Başkanlığı denetiminde sürdürülen projede, mevcut yolun 6 metre genişliğinde tek gidiş gelişli, doğal orman yolu şeklinde yeniden dizayn edilmesi öngörülüyor.

BAŞKAN’DAN İFTARA DAVET

Adeta saklı bir cennet olan Çınarlıdere’de Ramazan ayı öncesinde binlerce kişiyle birlikte sağlıklı yaşam yürüyüşleri gerçekleştiren Başkan Karaosmanoğlu, iftar programına da halkımızın büyük katılım sağlamasını beklediklerini dile getirdi. Çınarlıdere’yi hala görmeyenler için bunun önemli bir fırsat olduğuna da değinen Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Ulu çınar ağaçlarının yanı sıra diktiğimiz meyve ağaçları, ortasından geçen deresi ve kuş cıvıltılarıyla adeta gizli bir cenneti andıran Çınarlıdere’nin doğayla iç içe, tertemiz ortamında vatandaşlarımızı iftar yapmaya davet ediyoruz’’ dedi.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık