Çocuk Hakları Günü’nde Çocuklara Tiyatro


Çocuk Hakları Günü’nde Çocuklara Tiyatro

Çocuklara olan duyarlılığı ile tanınan, aynı zamanda kendisi de çocuk doktoru olan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Dünya Çocuk Hakları Günü’nde çocukları unutmadı. İzmit’e “ Çocuk Dostu Kent” ünvanını kazandıran ve ülkemizde ilk kez “Çocuk Hakları Okulu”nu kuran Başkan Doğan bu özel günde çocuklar ile birlikte tiyatroya gitti.

700 ÇOCUKLA BİRLİKTE İZLEDİ

Dünya Çocuk Hakları Günü kutlamaları kapsamında Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde yaklaşık 700 çocukla birlikte Kocaeli Çevre Tiyatrosu Oyuncuları tarafından sahnelenen “ Anca Beraber Kanca Beraber” adlı oyunu izleyen Başkan Doğan, çocukların olduğu her yerde mutluluğun olduğunu hatırlatarak “onların arasındayken günün stresinden uzaklaşıyorum” dedi.

DOĞAN: ÇOCUKLAR MİNYATÜRÜMÜZ DEĞİLLER

Oyun sonrasında söz alan ve İzmit Belediyesi olarak “çocuk odaklı” hizmetlerinin devam edeceğini anlatan Başkan Doğan, çocukların haklarının olduğunu ve bu hakların yetişkinler tarafından önemsenmesi gerektiğine dikkat çekti. Dünyaya gelen her çocuğun bazı haklara sahip olduğunu ifade eden Başkan Doğan “çocuklarımız bizim minyatürlerimiz değil. Onlarda birer birey ve onların da hakkı var” dedi.

BAŞKAN AMCADAN ÇOCUK HAKLARI OKULU’NA DAVET

Oyunu izleyen yaklaşık 700 çocuğa “ hayatın çok başındasınız ve önünüzde uzun bir yol var. Bu yolda ailenize ülkenize yararlı bir insan olmak için çalışın. Haklarınızı öğrenin. Haklarınızı bilirseniz başkalarına karşı daha duyarlı ve adaletli olursunuz. Çünkü hakkını bilen kişi başkalarının da hakları olduğunu bilir” dedi. Başkan Doğan “ ailelerinize Başkan Amca bizi Çocuk Hakları Okulu’na davet etti, oraya gidelim deyin Okulumuza gelin hem haklarınızı öğrenin hem de birlikte eğlenin” dedi.

Çocukları bilinçlendiren etkinlikleri ve onları bu özel günde tiyatro ile buluşturduğu için Çevre Tiyatrosu Genel Yayın Yönetmeni Eylem Şimşek Başkan Doğan’a teşekkür ederek çiçek takdim etti.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık