ÇOCUK HER YERDE ÇOCUK


“Çocuk her yerde çocuktur” deyişi sanki Kartepeli 4 yaşındaki İbrahim Çetin için söylenmiş.
Minik İbo, okul servisi konusunda çözüm arayan büyüklerinin belediye başkanıyla yaptığı görüşmenin farkında bile değil. O başkanın hediye ettiği oyuncak ile makamda oyun oynamanın uğraşında.

Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık’ı önceki gün Fatih Mahallesi’nden bir grup bayan ziyaret etti. Başkan Karabalık, ziyaretçileri arasında yer alan küçükleri çeşitli hediyelerle sevindirirken büyüklerinde taleplerini tek tek dinledi. Minikler aldıkları oyuncak arabalarla başkanın makamında oyuna daldılar. Fatih Mahallesi sakini bayanlarda başkandan okula giden çocuklarının daha güvenli ulaşımının sağlanması için ek servis konması taleplerini ifade ettiler.

Kartepe halkının sorunlarının çözümünde sürekli görev alan Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, Fatih Mahallesi sakinlerine de yol gösterdi. Başkan Karabalık, bu konuda belediyenin sorumluluğu olmamasına rağmen otobüs kooperatifleri görüşerek mahallenin çocukları için bir otobüs görevlendirilmesini sağlayacağını ifade etti. Fatih Mahallesi’nden gelen bayanlar da sorunlarını dinleyip çözüm bulan Başkan Karabalık’ı teşekkür etmek için mahallelerine çay içmeye davet ettiler.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık