Çocuk Tiyatro Festivali Eşme’den start aldı


Kartepe Belediyesi ilçedeki çocukların okul öncesi heyecanını paylaşmak ve onları yeni eğitim öğretim yılına daha yüksek moral ve motivasyon ile başlatmak ve sosyal aktivitelerini artırmak adına düzenlediği “Çocuk Tiyatro Festivali” Eşme’den start aldı. 25 Eylül 2011 tarihine kadar sürecek aktiviteyi izleyen minikler keyifli anlar yaşadılar.

Kartepe Belediyesi tarafından düzenlenen çocuklara yönelik hazırlanan etkinliklerin ilki Eşme Sahil’de ki Antik Tiyatro Alanı’ndan başlatıldı. Çevre Tiyatrosu ve Sanatevi’nin animasyon grubunun gösterilerini izlemek için alanı dolduran Kartepeli minikler kadar aileleri de etkinliği ilgiyle izlediler.Renkli görüntülerin yaşandığı etkinlikte çeşitli ödüllü yarışmalar yanı sıra Karagöz Hacivat gösterileri, illüzyon gösterileri, sevimli karakterlerin yer aldığı çocuk oyunları ile doyasıya eğlenen minikler okul öncesi moral depoladı.

2011-2012 eğitim öğretim yılı öncesi düzenlenen ücretsiz etkinlikler 15 Eylül 2011 Perşembe günü saat 12.00’de Derbent Pazar Alanı’nda, saat 18.00’de de Acısu Kültür Merkezi’nde devam edecek.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık