Çocukların hayvan sevgisi fotoğraflara yansıdı


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Barosu ve Gölcük Fotoğraf ve Sinema Derneği işbirliği ile, Kocaeli İlköğretim öğrencileri arasında düzenlenen, “çocuk ve hayvanlar” konulu fotoğraf yarışmasında ödül alan ve sergilenmeye değer bulunan fotoğraflar belli oldu. Yarışmada birinciliği Derince 7.Boru İlköğretim Okulundan Atakan Arslan kazandı. Ödül töreni ise 25 Nisan Pazartesi günü Kocaeli Valiliği Sanat ve Sergi Salonu’nda (Eski Gar Binası) saat 18:00’da yapılacak.

600 FOTOĞRAF

Hayvan sevgisini aşılamaya yönelik fotoğraf yarışmasına 118 öğrenci yaklaşık 600 fotoğraf ile katıldı. Kocaeli’deki ilköğretim okullarının katıldığı yarışmada 6 fotoğraf ödüle 57 fotoğraf ise sergilemeye layık görüldü. Derince 7.Boru İlköğretim Okulu 6-C sınıfı öğrencisi Atakan Arslan’ın birincilik kazandığı yarışmada ikinciliği Şehit Selçuk Gökdağ İlköğretim Okulu 3-B sınıfı öğrencisi Kayra Bozdağ, üçüncülüğü Roterdam İlköğretim Okulu 3-A sınıfı öğrencisi Rüyet Çoban elde etti.

ÖZEL ÖDÜLLER

Kent yaşamında ikinci plana itilen hayvanların yaşam şekillerine dikkat çekmek için düzenlenen yarışmada ayrıca Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Özel Ödülünü Türkan Dereli İlköğretim Okulu 2-B sınıfı öğrencisi Burçak Çoban, Ford Otosan A.Ş. Özel Ödülü’nü Donanma İlköğretim Okulu 7-D sınıfı öğrencisi İlayda Toker ve Gölcük Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği Özel Ödülü’nü Saraylı İlköğretim Okulu 6-A sınıfı öğrencisi Ceyda Olguner kazandı.

ÖDÜL TÖRENİ 25 NİSAN

Ödül töreni Kocaeli Valiliği Sanat ve Sergi Salonu’nda (Eski Gar Binası) 25 Nisan 2011 pazartesi günü saat 18:00’de yapılacak, ödül alan ve sergilenmeye değer bulunan fotoğraflar 30 Nisan 2011 Cuma gününe kadar sergilenecek. Ayrıca sergilemeye hak kazanan fotoğrafların yapbozu yapılarak öğrencilere hediye verilecek.

Sergilemeye hak kazanan fotoğraflar ise şöyle;

1- Şüheda EREN Şehit İshak Öztürk İlköğretim Okulu 6-C sınıfı öğrencisi

2- Esra FİTOZOĞLU 8-B sınıfı öğrencisi

3- Ülke Hatice YILDIRIM Ford Otosan İlköğretim Okulu 5-C sınıfı öğrencisi

4- Sude BOZKIR Özel Ekin İlköğretim Okulu 4-A sınıfı öğrencisi

5- Sena KURT 8-D sınıfı öğrencisi

6- Seçil ÖZTÜRK Piri Reis İlköğretim Okulu 5-D sınıfı öğrencisi

7- Muhammet Emin Ensar KÖSEOĞLU Gölcük Barbaros İÖO (3 fotoğrafı sergilenecek)

8- Bahadır TARI Barbaros İlköğretim Okulu 4-C sınıfı öğrencisi (2 Fotoğrafı sergilenecek)

9- Selin GECEKUŞU Donanma İlköğretim Okulu 7-B sınıfı öğrencisi (2 fotoğrafı sergilenecek)

10- Selen Yade DOĞAN Donanma İlköğretim Okulu 7-D sınıfı öğrencisi

11- Büşra ALBAYRAK Körfez Yarımca İlköğretim Okulu 2-A sınıfı öğrencisi

12- Eylül KESER 30 Ağustos İlköğretim Oklu 2-B sınıfı öğrencisi

13- Rumeysa AY Darıca Namık kemal İlköğretim Okulu 4-A sınıfı öğrencisi

14- İrem ÇOKGEZER Türk Pirelli İlköğretim Okulu 2-A sınıfı öğrencisi

15- Sude GÜL Gölcük Piri Reis İlköğretim Okulu 3-A sınıfı öğrencisi (2 fotoğrafı sergilecek)

16- Gülce GÜL Gölcük Piri Reis İlköğretim Okulu 5-A sınıfı öğrencisi

17- Nilsu Gülce DEMİRBAŞ 29 Ekim İlköğretim Okulu 4-A sınıfı öğrencisi

18- M.Gökay DURDU Kavaklı İlköğretim Okulu 2-B sınıfı öğrencisi

19- Kardelen ELÇİN Ford Otosan İlköğretim Okulu 6-B sınıfı öğrencisi

20- Tuğçe ATEŞ Kartepe Pakmaya Muzaffer İnceke İlköğretim Okulu 7-A sınıfı öğrencisi

21- Ahmet Taha SARMAN Ereğli Özel Ekin Koleji 4-A sınıfı öğrencisi

22- Zeynep BALTA Tavşantepe İlköğretim Okulu 8-A sınıfı öğrencisi

23- Seymen Tibet TİMUR Ereğli Özel Ekin Koleji 4-A sınıfı öğrencisi

24- Elif USTA Gölcük Piri Reis İlköğretim Okulu 5-D sınıfı öğrencisi (2 fotoğrafı sergilecek)

25- Melih GEZER Derince Cumhuriyet İlköğretim Okulu 2-B sınıfı öğrencisi (3 fotoğrafı sergilenecek)

26- Tuğçe ATEŞ Kartepe Pakmaya Muzaffer İnceka İlköğretim Okulu 7-A sınıfı öğrencisi

27- Ceyda GÜVEN Özel Körfezim İlköğretim Okulu 4-A sınıfı öğrencisi

28- Alp TINAZTEPE Değirmedere Atatürk İlköğretim Okulu 4-B sınıfı öğrencisi (2 Fotoğrafı sergilenecek)

29- Atakan ARSLAN 7. Boru İlköğretim Okulu 6-C sınıfı öğrencisi (2 Fotoğrafı sergilenecek)

30- Bahar AKDEMİR 8-D sınıfı öğrencisi

31- Berkay KILIÇ Mimar Sinan İlköğretim Okulu 3-B sınıfı öğrencisi

32- Damla DIŞPINAR Donanma İlköğretim Okulu 6-C sınıfı öğrencisi

33- Elif SÖNMEZ Bekir İlhami Fatma Nedime Calp İlköğretim Okulu 4-A sınıfı öğrencisi

34- Furkan ÇOLAKOĞLU Necatibey İlköğretim Okulu 8.sınıf öğrencisi

35- İrem ÇOKGEZER Türk Pirelli İÖO İlköğretim Okulu 2-A sınıfı öğrencisi

36- Kaancan BOZLAR 75. Yıl İlköğretim Okulu 7-A sınıfı öğrencisi (3 fotoğrafı sergilenecek)

37- Kardelen ELÇİN Ford Otosan İlköğretim Okulu 6-D sınıfı öğrencisi (2 fotoğrafı sergilenecek)

38- Kayra BOZLAR Şehit Selçuk Gökdağ İlköğretim Okulu 3-B sınıfı öğrencisi (2 fotoğrafı sergilenecek)

39- Tuba ARSOY Mimar Sinan İlköğretim Okulu 3-A sınıfı öğrencisi

40- Onur YILMAZ Donanma İlköğretim Okulu 3-A sınıfı öğrencisi

41- Reyhan KAHVECİ Derince Hikmet Uluğbay İlköğretim Okulu 7-B sınıfı öğrencisi

42- Rüyet ÇOBAN Roterdam İlköğretim Okulu 3-A sınıfı öğrencisi

43- Seymen Tibet TEMİR Ereğli Özel Ekin Koleji 4-A sınıfı öğrencisi

44- Sinem Buse ELBİR Donanma İlköğretim Okulu 7-D sınıfı öğrencisi

45- Sude BOZKIR Ereğli Özel Ekin Koleji 4-A sınıfı öğrencisi





Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık