DARICA BAYRAMDA TEK YÜREK


Tüm yurtta olduğu gibi Ramazan Bayramı Darıca ilçesinde de  coşku içinde geçti.Her kesimden insanın katıldığı ilçe bayramlaşması Darıca Belediyesi Meclis Salonu’nda bayramın ilk günü saat 11:00 /12:00 saatleri arasında gerçekleşti. Darıca Belediyesi Meclis Salonu’ndaki bayramlaşma törenine Darıca Kaymakamı Osman Ateş, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, İlçe Emniyet Müdürü Abdülkadir Demir ve Darıca Müftüsü Remzi Pehlivan’ın yanı sıra siyasi partilerin ilçe başkan ve yöneticileri , kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan birim müdürleri ve çalışanlar, okul müdürleri ,muhtarlar, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bayramlaşmada Darıca Kaymakamı Osman Ateş ve Başkan Karabacak salondakilere  hitaben kısa birer konuşma yaparken ,törene katılanların nezdinde tüm vatandaşların bayramlarını tebrik edip birlik ve beraberlik mesajları verdiler.Bayramlaşmadan sonra vatandaşlara yiyecek ve içecek ikramı yapıldı.

HASTANE, HUZUREVİ VE EMNİYET ZİYARET EDİLDİ

Bayramın birinci günü gerçekleşen bayramlaşma programının ardından protokol üyeleri  Darıca Huzurevi’ni ziyaret ederek buradaki yaşlı vatandaşların bayramını tebrik etti. Huzurevi’nde kalan yaşlılarla bir süre sohbet eden protokol üyeleri ,huzurevi sakinlerinin sorunları olup olmadığı konusunda da görüşlerini alarak , kendilerine birer karanfil hediye edip buradan Darıca FarabiDevlet Hastanesine geçtiler. Hastanede İlçe Sağlık Grup Başkanı Sebahattin Kara tarafından karşılanan protokol üyeleri ,çeşitli sebeplerle hastanede yatan hasta vatandaşları ziyaret ederek , hem geçmiş olsun temennisinde bulundular , hem de bayramlarını tebrik ederek ,hasta ve yakınlarına birer karanfil verdiler. Daha sonra hastane çalışanlarını ziyaret ederek hastaneden ayrılan protokol üyeleri ,İstasyon Polis Karakolu’na giderek burada İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından organize edilen bayramlaşma programına katılarak mensupları ile bayramlaştılar.

ŞEHİT AİLESİNE VEFA

Protokol üyelerinin son durağı ise Bağlarbaşı Mahallesi’nde oturan Şehit Sıddık İnan’ın ailesi oldu. Vatani görevini yaparken şehit düşen İnan’ın ailesini ziyaret ederek bayramlarını tebrik edip ,bir süre sohbet eden protokol üyeleri buradaki ziyaretle birlikte bayram programlarını tamamladılar.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık