DARICA DA CUMHURİYET COŞKUSU


29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Darıca’da yapılan değişik etkinliklerle coşkulu bir şekilde kutlandı. Darıca’daki kutlamalar 28 Ekim Perşembe günü saat 13:00 te Darıca Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk konulması ile başladı.

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları 29 Ekim sabahı 09:30 ‘da kaymakamlıkta kutlamaların kabulü ile devam etti. Darıca Kaymakamı Osman Ateş, Darıca Kışla Komutan V.Binbaşı Ünal Korkem ve Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak kaymakamlıkta tebrikleri kabul ettiler.

Yağmur nedeniyle Darıca stadyumu’ndaki program iptal edilirken etkinlikler Darıca Belediyesi Kapalı Spor Salonu’nda devam etti.Kaymakam Ateş , Başkan Karabacak  ve Kışla Komutan V.Binbaşı Korkem’in öğrencilerin ve halkın bayramını kutlamasının ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan  program günün anlam ve önemini belirten şiir ve konuşmalarla devam etti.

Darıca Kaymakamı Osman Ateş  salondaki vatandaşlara hitaben yaptığı bayram konuşmasında bütün Türk milletinin bayramını tebrik ederek,cumhuriyetin önemine değinip başta Büyük Kumandan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere , bütün şehit ve gazileri rahmet ve minnetle andığını ifade etti.

İlçedeki ilköğretim okulu öğrencilerinin hazırladıkları halk oyunları ve folklör gösterileri kapalı spor salonunu dolduran vatandaşlar tarafından beğeniyle izlendi.Cumhuriyet Bayramı coşkusu Cumhuriyet Kupası Atletizm Yarışmaları’da dereceye giren öğrencilere verilen ödüller ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık