DARICA DA MUHTARLAR BİRLİĞİ KURULUYOR


Darıca’daki on dört mahalle muhtarı Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’ın ev sahipliği’nde gerçekleşen toplantıda birlik kararı alarak Muhtarlar Birlik Binası için yer tespitinde bulundular.

Sevgi Parkı Deniz Köşkü Restaurant’ta gerçekleşen toplantıya Başkan Karabacak ve yardımcılarının yanı sıra mahalle muhtarları katıldılar. Uzun süredir üzerinde çalışma yaptıkları Muhtarlar Birliği Projesi için Başkan Karabacak’tan destek isteyen muhtarlar ilçedeki sorun ve sıkıntıların tek bir noktada görüşülüp daha hızlı çözüm üretme adına bu kararı aldıklarını ifade ederken,Başkan Karabacak’tan da öncelikle yer tahsisi konusunda destek istediler.

MUHTARLARIMIZ HALKI TEMSİL EDİYOR

Muhtarların birlik kararını son derece yerinde ve faydalı bir çalışma olarak değerlendiren Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ise başta yer tahsisi olmak üzere kendilerinin de bu birlikteliğe her türlü destek ve katkıyı sunmaya hazır olduklarını ifade etti.Darıca’nın en alt kademesinden en üst kademesine kadar bütün kurumlarıyla birlikte her alanda örnek bir çalışma sergilediğine dikkat çeken Başkan Karabacak “görüyorum ki siz değerli muhtarlarımızda aranızda zaten var olan bu birlikteliği bir kurum çatısı altında toplayarak bütün mahallelerimizin gerek sorun ve sıkıntılarının çözümü ve gerekse plan ve projelerin paylaşımı noktasında önemli bir projeyi hayata geçirme arzusu içindesiniz.Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de siz değerli muhtarlarımızın ilçemize değer katacak her türlü çalışmasına katkı sunmaya hazırız.” diyerek muhtarlara destek sözü verdi.

KENT KONSEYİ KURULUYOR

Başkan Karabacak ilçede devam eden projelere de kısaca değindikten sonra muhtarlara bir de müjde vererek ilçede geniş katılımlı bir kent konseyi kurulacağını söyledi. Her kesimden insanın temsil edileceği ve partiler üstü bir oluşumun kısa süre içinde hayata geçirileceğini söyleyen Başkan Karabacak bu öndeki çalışmaların sürdüğünü ifade etti.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık