DARICA DOĞRU MESLEK KONFERANSI


Darıca Belediyesi eğitim seminerlerine bir yenisini ekleyerek Gençlik ve Doğru Meslek Tercihi ile ilgili konferans düzenliyor.İstanbul Şehir Üniversitesi sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan konferansa konuşmacı olarak katılacak olan Dr. Mustafa Özel doğru meslek tercihi ile ilgili olarak gençlere aydınlatıcı bilgilerde bulunacak.15 Temmuz 2010 Perşembe günü saat 14:00’da Darıca Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılacak olan konferans herkese açık olup , konferans sonrası katılımcılara sertifika verilecek.

MESLEK SEÇMENİN İNCELİKLERİ ANLATILACAK

Konferansa konuşmacı olarak katılacak olan Dr.Mustafa Özel Ağrı’da 1956 yılında doğdu. Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. Bankacılık, dış ticaret ve sanayi alanlarında yönetici ve danışman olarak çalıştı.Dergah, İzlenim,İlim ve Sanat, İslam,Yedi İklim, İktisat ve İş Dünyası dergilerinde yazı ve çevirileri yayımlandı. Çeşitli kuruluşlara danışmanlık ve bazı yayın organlarında köşe yazarlığı yapan Özel’in Amerikan Yüzyılının Sonu, Piyasa Düşmanı Kapitalizm, İktisat Risaleleri, İktisat ve Din, Devlet ve Ekonomi, İstikbal Köklerdedir, Yöneticilik Dersleri, Müslüman ve Ekonomi kitaplarından bazılarıdır.
Sağlıklı bir meslek seçimi için, öncelikle kişinin ilgi ve yeteneklerini belirlemesi,sayısal alanda mı başarılı, yoksa sözel alanda mı,seçilen mesleklerin, bilgi – beceri düzeyinize uygun olması,rehberlik hizmetlerinden yararlanmanın önemi gibi konular üzerinde verilecek olan konferansta gençleri bütün yaşamları boyunca çok büyük etkiye sahip olan bu sürecin gerekirse uzman yardımı da alınarak doğru bir biçimde sonlandırılması noktasında katılımcılara bilgiler verilecek.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık